Najlepiej golić zarost na mokro – wtedy ryzyko zacięcia się czy podrażnienia skóry twarzy jest minimalne. Wiadomo, że skóra twarzy jest niezwykle delikatna, dlatego trzeba golić się powoli i z wyczuciem, bo na każde zacięcie, zadrapanie skóra reaguje bardzo szybko reakcją zapalną, co później wygląda nieestetycznie.

Krem do golenia nakładany palcami, niewymagający użycia wody

kremy do golenia dla mężczyznNa początku większość mężczyzn kupuje pianki oraz żele do golenia. Te produkty można znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Właśnie dlatego są to też najczęściej wybierane kosmetyki. Niestety często jest tak, że jakość tych kosmetyków wcale nie jest najwyższa. W związku z tym należy pokusić się o wybór alternatywnych rozwiązań. Już dawno temu były używane takie kosmetyki jak kremy do golenia dla mężczyzn – później zostały one wyparte przez nowe produkty. Teraz okazuje się jednak, że kremy do golenia są zdecydowanie najlepsze z dostępnych na rynku kosmetyków. Przede wszystkim są one bardzo delikatne, a ich skład opiera się na naturalnych składnikach. Konsystencja kremu do golenia jest niemalże aksamitna. W związku z tym można bardzo łatwo rozprowadzić taki krem na całym zaroście i rozpocząć golenie. Dużą zaletą stosowania kremu do golenia jest to, że można go nakładać palcami. Nie trzeba kupować specjalnego pędzla do nakładania żelu. Co więcej kremy do golenia nie wymagają użycia wody, czyli nawilżenia.

Od razu po kontakcie ze skórą, zarostem powstaje piana, która pozwala na profesjonalne golenie zarostu. Kremy pakowane są w tubkach najczęściej o pojemności od 100 do 150 ml. Wydaje się, że to niewielka ilość, ale wbrew pozorom nie trzeba dużo kremu, by się ogolić. Właśnie dlatego krem do golenia wystarcza nawet na ponad 2 miesiące. Kremy do golenia mają dość intensywny zapach, o czym warto pamiętać w trakcie zakupu.