Na rynku funkcjonują przedszkola państwowe i prywatne, które na kilka tygodni przed rozpoczęciem zajęć, udostępniają listę niezbędnych rzeczy, które trzeba kupić dziecku. Są to nieco inne produkty, niż te, które mają dzieci w szkole.

Kiedy skompletować wyprawkę dla przedszkolaka?

wyprawka dla dziecka do przedszkolaPierwszy dzień w przedszkolu jest przeważnie ważnym momentem w życiu dziecka, ale także rodzica. W dużej mierze pobyt w przedszkolu zależy od tego, jak rodzic przygotuje do tego dziecko. Poza mentalnym nastawieniem konieczna jest wyprawka dla dziecka do przedszkola. Część produktów z wyprawki, na stałe zostaną w placówce, gdyż maluch będzie z nich korzystał w trakcie różnych zajęć, a część będzie stanowić codzienne elementy ubioru. Przeważnie trzeba zakupić odpowiednie ubrania dla malucha, w których będzie się czuł komfortowo i sprawdzą się w wielu ekstremalnych warunkach. Trzeba zaopatrzyć dziecko w pantofle, które będzie zakładać zaraz po przyjściu do przedszkola. Mogą to być sandałki, klapki czy tenisówki. Potrzebna też będzie piżamka, ponieważ przedszkolaki w ciągu pobytu w przedszkolu mają organizowane popołudniowe drzemki. Do tego celu potrzebna też będzie pościel, którą trzeba dostarczyć w pierwszy dzień pobytu w placówce. Do wyprawki zalicza się także artykuły papiernicze, które będą wykorzystywane przez dziecko w trakcie przeróżnych zajęć plastycznych. Są to przeważnie bloki rysunkowe, farby, pisaki czy kredki. Cała wyprawka stanowi dodatkowy koszt, który musi ponieść każdy rodzic.

Każde przedszkole ma swoją listę produktów, które trzeba nabyć dla dziecka i w większości przypadków są one zbieżne. Mogą się jedynie różnić w ramach zajęć dodatkowych, na które są kierowane maluchy. Przeciętny koszt takiej wyprawki, to około kilkuset złotych.