Dzieci uwielbiają się kąpać od samego urodzenia, bo to dla nich świetna zabawa, która rozluźnia mięśnie. Podobne warunki panowały w brzuszku mamy, więc maluchy na ogół w wannie czują się swobodnie i lubią się pluskać.

Czy zestaw kąpielowy posiada niezbędne elementy?

zestawy kąpielowePierwsza kąpiel noworodka odbywa się w jego drugiej dobie życia i jest wykonywana w szpitalu przez doświadczone położne. Kolejne wykonuje już mama, lub wspólnie rodzice w domu. Nie jest to prosta czynność, bo trzeba cały czas asekurować maluszka, żeby się zbytnio nie zanurzył. Tak małe dzieci muszą mieć swoje wanienki, które są dopasowane do ich wzrostu. W pielęgnacji maluszków przydają się zestawy kąpielowe, które posiadają wszystkie niezbędne przybory, które musi mieć każdy rodzic w domu. Nie może zabraknąć ręcznika, uszytego z miękkiej bawełny, lub materiału frote, w który zawiniemy dziecko zaraz po wyciągnięciu z wanny. Czasem bywa, że w zestawie są dwa ręczniki na zmianę. Przydatnym przyborem są maleńkie nożyczki z zaokrąglonymi końcami, które ułatwiają bezpieczne obcinanie paznokci. Jeżeli dzidziuś ma bujną czuprynę, to na pewno w zestawie musi się znaleźć szczotka do włosów z miękkiego włosia, lub grzebień. Oczywiście podstawowym elementem każdego zestawu do kąpieli jest wanienka, w której możemy komfortowy umyć maluszka. Najczęściej mają one owalny kształt, są dość wysokie i mają długość stu centymetrów. W zestawach znajdują się też potrzebne kosmetyki do kąpieli, takie jak szampon, czy płyn nawilżający. 

Zestaw się przyda każdemu maluszkowi. W domu ciężko dziecko kąpać pod kranem, czy w dużej wannie, dlatego specjalnie przygotowany zestaw do kąpieli na pewno ułatwi tą czynności i pozwoli dziecku poczuć się pewnie. Większość dzieci lubi się kąpać, więc zestaw na pewno się przyda.