Obecnie młode pary coraz częściej odchodzą od tradycji, na wesela zapraszając tylko znajomych i przyjaciół, a zamiast zespołu weselnego wybierając dj’a. Prawda jest też taka, że społeczeństwo staje się coraz bardziej nowoczesne, w związku z czym wiele nawet starszych osób chętniej bawi się przy nowoczesnych hitach, aniżeli tych popularnych utworach weselnych.

Repertuar muzyczny zespołu na wesele

GlamBeat w kujawsko pomorskimOpierając się na wcześniejszych faktach oczywiste wydaje się być, że dj i jego dowolność muzyczna będą lepszym wyborem. Jednak nie zapominajmy o licznych zaletach zespołu muzycznego, albowiem muzyka grana na żywo, znacznie bardziej porusza serca i nogi do tańca aniżeli utwory puszczane z płyty. Sprzęty muzyczne i niezwykła atmosfera oraz klimat, który wprowadza zespół muzyczny – tego nie jest w stanie zastąpić żaden dj. Co najważniejsze jednak teoria, że zespół weselny potrafi wykonać tylko najbardziej znane utwory weselne jest całkowicie błędna. Obecnie kapele oferujące usługi na weselach chcąc sprostać potrzebom rynku, znacznie poszerzają swoje repertuary. Na przykład jeden z najpopularniejszych zespołów GlamBeat w kujawsko pomorskim, oferuje bardzo szeroki zakres muzyczny. Wykonują oni po kilkadziesiąt utworów latino, disco, popu, rocka, twista, rock&rolla, nowoczesne hity muzyczne polskie i zagraniczne ostatnich lat, polskie szlagiery, a także popularne piosenki miłosne. Jak więc widać nie ograniczają się oni jedynie do dicopolowo-folkowych utworów grywanych na weselach.

Przyglądając się ofertom kilku zespołów muzycznych, większość z nich poza podstawową listą piosenek wykonuje również utwory zagranicznych wykonawców z ostatnich list przebojów. Zatem czy warto rezygnować z muzyki na żywo, na rzecz zapuszczanych kawałków z płyty? Moim zdaniem nie warto.