Zwykłe wkłady zamkowe nie są zbyt trudne do obejścia, zwłaszcza dla osób zaznajomionych ze ślusarstwem. Są więc coraz częściej zamieniane na bezpieczniejsze i trudniejsze do pokonania zabezpieczenia, z których za bodaj najskuteczniejsze uważane są antywłamaniowe wersje wkładów, zamykane na płaskie klucze dostępowe.

Antywłamaniowe zamki do drzwi domowych

wkładki antywłamanioweTego typu wkłady są świetną alternatywą dla standardowych wkładów zamkowych, jakie dołączane są fabrycznie do każdych drzwi. Wkładki antywłamaniowe zapobiegają bowiem możliwości otwarcia zamka za pomocą narzędzi, które służą do otwierania drzwi ze standardowym wkładem, i należą do zdecydowanie trudniejszych do usunięcia. Są one montowane dokładnie w ten sam sposób jak zwykłe wkłady, i mogą być używane w każdych drzwiach które posiadają zamek na wkładki o normalnych, uniwersalnych rozmiarach. Antywłamaniowe wkłady zamkowe mogą jednak być łączone ze sobą w taki sposób by zamknięcie górnego zamka powodowało zablokowanie wszystkich pozostałych zamków w drzwiach, i odwrotnie, otwieranie drzwi odbywało się wyłącznie za pomocą najwyżej położonego zamka. Jest to bardzo wygodny sposób zabezpieczania dowolnych drzwi wejściowych, a przez użytkowników uważany jest również za bardzo bezpieczny. Wkłady tego typu można dostać w każdym dużym markecie budowlanym, choć najbezpieczniejsze i najbardziej skomplikowane warianty sprzedawane są w sklepach z artykułami bezpieczeństwa.

Te wkłady mogą być podłączane bez trudu do systemu alarmowego domu, lub też do układu ułatwienia dostępu. Umożliwiają bowiem zamontowanie elektronicznego zwolnienia blokady zamka za pomocą panelu dostępowego czy podobnego urządzenia, umożliwiającego zdalne otwarcie drzwi bez konieczności użycia klucza. W takiej formie używane są głównie na obiektach użytkowych.