Żeby zabezpieczyć auto przed korozją i przedłużyć żywotność maszyny należy poddać podwozie kompleksowym zabiegom. W profesjonalnych warsztatach mechanicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie mogą kompleksowo wykonać usługę na każdym modelu samochodu.

Jak zabezpieczyć podwozie auta w Krakowie?

zabezpieczenie podwozia - krakówOprócz doświadczenia w zabezpieczaniu podwozia przed rdzą i zgubnymi skutkami osolenia dróg należy mieć pewność, że firma korzysta z najlepszych środków do konserwacji elementów samochodu. Preparaty nie mogą być tylko skuteczne – elementy podwozia po nałożeniu na nie środka konserwującego muszą estetycznie wyglądać i szybko schnąć. Jeżeli ktoś poszukuje firmy, która wykona zabezpieczenie podwozia – Kraków ma do zaoferowania wiele miejsc, gdzie można wykonać usługę szybko i fachowo. Zwykle klienci czekają od trzech do czterech dni. Obecnie usługę wykonuje się poprzez podniesienie auta na podnośniku co gwarantuje dostęp do wielu niewidocznych miejsc, które można by było łatwo pominąć, gdyby nie unoszono samochodu. Zabezpieczenie podwozia dzieli się na pięć etapów i rozpoczyna go zdjęcie osłon, które mogłyby przeszkadzać podczas zabiegu oraz umycie powierzchni, która będzie konserwowana. Później, za pomocą sprężarki, wydmuchuje się pozostałe zanieczyszczenia. Następnie podwozie traktuje się ciepłym powietrzem żeby je odpowiednio wysuszyć. Jeżeli korozja już występuje trzeba usunąć rdzę nawet w trudno dostępnych miejscach. Dopiero dokładnie oczyszczone miejsca można napylić środkami konserwującymi. Do rozpylania są przeznaczone specjalne dysze i poprzez trzykrotne naniesienie środka odpowiednio zabezpiecza się podwozie.

W ten sposób można łatwo, tanio i bezpiecznie pomóc swojemu samochodowi w jeździe w trudnych warunkach. Zabezpieczenie przed korozją przydaje się szczególnie, gdy auto jest często narażone na opady atmosferyczne. Dlatego na nadchodzącą zimę warto zastanowić się nad skorzystaniem z tej usługi.