zakładanie ogrodów

Wybierając się do Poznania na studia magisterskie z zakresu geografii, nie spodziewałam się, że niektóre przedmioty będą tak bardzo ciekawe. Pewien profesor, który nie był za bardzo lubiany przez studentów, miał prowadzić przedmiot „architektura krajobrazu”.

Zakładanie ogrodów i ciekawe studia

zakładanie ogrodów Sama nazwa przedmiotu była bardzo ciekawa, ale każdy się bał profesora i nie był przychylnie nastawiony do tego tematu. Jak się okazało, nowoczesne ogrody fascynowały wykładowcę i mimo, że był wymagający, to jednak prowadził wykłady w sposób bardzo ciekawy. Na jego zajęcia chodził każdy student, ponieważ po kolei zostały omawiane poszczególne komponenty krajobrazu. Zachęcał nas do tego, abyśmy kiedyś założyli firmę „zakładanie ogrodów na terenie poznania„. Myślę, że to jest ciekawy pomysł. Na zajęciach były omawiane ogrody o różnych barwach i funkcjach. Mnie najbardziej spodobał się ogród japoński. W takim ogrodzie dominowały sady wiśniowe. Wiśnia wygląda pięknie szczególnie wiosną, kiedy kwitnie. Krajobraz wtedy jest niepowtarzalny, szczególnie, kiedy komponuje się z tropikalnymi krzewami, które celowo sa przycinane w różne kształty. Te krzewy to takie małe drzewka, które są bardzo chętnie kupowane przez ludzi, którzy zakładają nowoczesne ogrody. Japoński styl, to nie tylko krzewy i drzewa, ale i również symbole, które są rozłożone w różnych miejscach. Projektowanie ogrodów japońskich wymaga dużego wkładu pracy, ponieważ należy dźwigać wielkie kamienie, a także niezbędne jest wykopanie stawu. O oczko wodne trzeba zadbać. Wokół niego rosną tropikalne rośliny i długa trawa. Najbardziej ciekawią mnie specjalne ścieżki, które są charakterystyczne dla tego ogrodu.

Ścieżki te prowadzą właśnie do symboli, jakimi są właśnie kamienie lub stawy. Bardzo miło wspominam architekturę krajobrazu i pana profesora, który potrafił zainteresować studentów tym przedmiotem.