Wszystkie dzieci potrzebują indywidualnego podejścia i zainteresowania. Niektóre jednak wymagają tego jeszcze więcej i trzeba poświęcać im ogrom czasu. Takie właśnie są dzieci z autyzmem, które trzeba odpowiednio stymulować, aby były chętne do integracji ze społeczeństwem i z innymi dziećmi. Mam dziecko autystyczne, więc co nieco wiem na ten temat.

Edukacja dzieci z autyzmem

zabawki edukacyjne dla dzieci autystycznychMoja córka ma już teraz pięć lat. Przechodzi terapie i specjalne zajęcia, dzięki którym może się czegoś nauczyć. Kupiłam dla niej zabawki edukacyjne dla dzieci autystycznych, ponieważ jak wiadomo, najlepsza nauka jest przez zabawę. Dzięki zabawie, dziecko uczy się różnych przydatnych umiejętności. przede wszystkim cierpliwości, bo żeby ułożyć jakieś puzzle, czy klocki w odpowiedniej kombinacji, to musi się porządnie skupić. Nie można się denerwować, bo to nic nie da. Zauważyłam, że córka dzięki tym zabawkom opanowała umiejętność zdrowego myślenia. Wszystko przemyśleć musi i układa tak jak powinno być, chociaż czasem zajmuje jej to całkiem sporo czasu. Cieszę się, że lubi swoje nowe zabawki, bo dzięki temu jest bardziej wesoła. Ma też zabawki muzyczne, i musi odtwarzać melodię, którą właśnie usłyszała. To również jest bardzo przydatne. Poza tym, uczy się literek z pluszowym interaktywnym misiem, na którego brzuszku wyświetlają się kolejno literki, i miś mówi je na głos. Dziecko musi wtedy zapisywać je na kartkę, a potem powtarzać z pamięci, kiedy miś ich nie wyświetla.

Rodzice również powinni charakteryzować się ogromną cierpliwością. Nie wolno się poddawać, bo do takiego dziecka trzeba przemawiać ze spokojem, żeby wiedziało, że może nam ufać. Musi się otworzyć, wtedy wszystko pójdzie znacznie łatwiej. A nauka dzięki zabawie jest bardzo rozwijająca.