Problemy z kręgosłupem miewa wiele osób. Bywają to bóle epizodyczne, bóle trwające latami, a niekiedy zdarza się, że komuś przysłowiowo nagle coś strzyknie w plecach i nie może ruszyć ani ręką ani nogą. Jeśli problem się powtarza i z biegiem czasu narasta – trzeba iść z nim koniecznie do lekarza.

Neurochirurdzy pomagają w poważnych bólach kręgosłupa

neurochirurg bydgoszcz prywatnieDlaczego to takie ważne? Przyczyn bólu kręgosłupa jest bardzo wiele. Należy sobie zdawać sprawę, że anatomia kręgosłupa struktura, która wypełnia kanał kręgowy wewnątrz niego – jaką jest rdzeń kręgowy jest jedną z najważniejszych i najdelikatniejszych struktur w naszym organizmie. Jeśli z jakiegoś powodu powstanie ucisk na tę strukturę – mogą pojawić się rozmaite, niepokojące nas objawy. Tak też było z moją znajomą. Nie mogła sobie poradzić z bólami kręgosłupa, aż wreszcie lekarz pierwszego kontaktu skierował ją do neurochirurga. Niestety długo czeka się na taką wizytę i napisała mi smsa – neurochirurg Bydgoszcz prywatnie – pomożesz mi poszukać? Znasz kogoś? Polecał Ci ktoś kiedyś? Popytałam więc, poszukałam i znalazłam dla niej kilka namiarów. Dobrze, że udała się do tego neurochirurga prywatnie, bo dostała się do niego znacznie szybciej niż w normalnej ścieżce, a problem okazał się być poważny. Zrobiono jej wiele różnych badań. Okazało się, że ma niewielki ucisk na rdzeń kręgowy, co właśnie spowodowało u niej wystąpienie pewnych objawów, o których nie będę się tutaj na razie rozpisywać. Neurochirurg z Bydgoszczy bardzo nam pomógł. Rozplanował leczenie zarówno farmakologiczne, jak i – ostatecznie – neurochirurgiczne. Dał mojej znajomej też dużo wiary na przyszłość, której tak bardzo potrzebowała, będąc już wycieńczoną walką z bólem.

Bardzo ważne jest, by pamiętać, by nie ignorować sygnałów bólowych naszego organizmu. Należy dbać o rozwój fizyczny, nie zaniedbywać postawy, ćwiczyć, ale jeśli bóle się utrzymują i nie pozwalają normalnie funkcjonować i zaczynają towarzyszyć im inne objawy – szukajmy specjalistycznej pomocy.