Przebywanie w pokoju hotelowym, łączy się często z oglądaniem telewizji. Właściciele hoteli montują wysokiej jakości odbiorniki telewizyjne po to, aby zapewnić jak najlepsza jakość obrazu. W wielu wypadkach do dyspozycji są także telewizje kablowe i naziemne. W zależności od tego w jakim hotelu przebywamy, możemy liczyć na odbiór programów otwartych i kodowanych jednocześnie.

Kanały telewizyjne w pokojach hotelowych

telewizja hotelowaDzięki temu, iż odbiorniki telewizyjne są tak bardzo nowoczesne, mogą bez problemu oferować wysoką jakość obrazu nawet podczas odbioru sygnału naziemnego. To właśnie ten sygnał najczęściej jest oferowany w sieciach hotelowej telewizji. Wielu operatorów telewizyjnych oferuje specjalne pakiety, które są oferowane dla hoteli. Telewizja hotelowa często jest oferowana także razem z internetem. Klient hotelu może mieć do wyboru korzystanie z telewizji za pomocą odbiornika, lub włączenie internetu na ekranie telewizora. Oprócz tego ma także dostęp do sieci Wi-Fi, która pozwala na przeglądanie stron za pomocą komputera. Oczywiście programy telewizyjne to nie jedyne audycje, jakie są dostępne w hotelu, W ramach pakietów dostępne są także programy radiowe, a także lokalne źródła sygnału. Pakiety telewizyjne są oferowane nie tylko w pokojach hotelowych. Sale konferencyjne w w budynkach hotelu również mają zainstalowane duże telewizory, gdzie można oglądać wszelkiego rodzaju audycje.

Odtwarzanie programów telewizyjnych w ramach sieci hotelowych odbywa się w pełni legalnie. Po montażu odbiorników, następuje zamówienie fachowców, którzy zaczynają montować dekodery i odbiorniki, działające w danej sieci. Oprócz ogólnych transmisji kanałów kodowanych i naziemnych, programy mogą być dobierane według profilowania gości hotelowych.