Spływy kajakowe bardzo często kojarzą nam się z ogromnym wysiłkiem, z niewygodnym kajakiem i przemoczonymi ubraniami. Nie jest to jednak nawet bliskie prawdy. Oczywiście ma się stały kontakt z wodą, ale jest to przede wszystkim bardzo radosne doświadczenie.

Kajak dla mniej aktywnych

kajaki WkraKajakiem nie musi płynąć osoba, która jest wysportowana. Nie tylko atleci jeżdżą na spływy kajakowe. Choć do napędzania go potrzeba siły, nie musi być ona nadludzka. Bez żadnego problemu każdy z nas jest w stanie poradzić sobie w takim kajaku. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie, możemy sobie wziąć kajak na kilka osób lub na dwie. Wówczas bez trudu można płynąć spokojnie, gdy jedna osoba wspiera drugą. Czy można również w takim kajaku wypocząć, skoro cały czas trzeba wiosłować? Oczywiście, że tak. Tak naprawdę kajak może być spokojnie niesiony przez nurt rzeki. Można zatem lekko wiosłem korygować jego płynięcie i spokojnie zmierzać do celu. Nie trzeba cały czas pracować na najwyższych obrotach. Taki spływ kajakowy służy bowiem również temu, by podziwiać to co daje nam natura. Dzięki temu możemy  wypocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać również zwierzęta, które można mijać po drodze. Przykładowo łabędzie czy też kaczki. Dlatego warto wybrać się całą rodziną na taki spływ, by móc odpocząć w aktywy sposób. Po takim spływie człowiek czuje się zmęczony, ale jest to pozytywne zmęczenie. Obecnie oferuje nam między innymi kajaki Wkra. Warto zorientować się gdzie jest spływ najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

Wbrew pozorom spływy kajakowe nie są męczące. Jest podczas nic dużo śmiechu, zabawnych sytuacji, a czasem i ekstremalnych. To wszystko jednak przekłada się na bardzo pozytywne doświadczenia, których nie zdobędziemy leżąc i opalając się na plaży.