Warmia i Mazury to piękne miejsce. Zachwycająca przyroda, piękne zabytki, ciekawe miasta. Jednym z nich jest Mrągowo, znane także jako Polska Stolica Country.To urokliwe mazurskie miasteczko i jego okolice kryją w sobie mnóstwo atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Wypoczynek w Mrągowie

polecany hotel w MrągowieBędąc tutaj należy przede wszystkim bliżej zapoznać się z przyrodą. Można wybrać się na spacer na Górę Czterech Wiatrów, skąd roztacza się przepiękny widok na okolicę.Na szczycie znajduje się zaś nowoczesne schronisko. Zimą Góra zamienia się zaś w miejsce idealne dla amatorów białego szaleństwa. Oczywiście w Mrągowie należy także wybrać się nad słynne z piosenki jezioro Czos. Znajdują się tu wygodne ścieżki spacerowe, a widoki są piękne. Miłośnicy klimatu rodem z Dzikiego Zachodu  nie mogą zaś nie zajść do Miasteczka Westernowego Mrongoville, położonego w malowniczej okolicy rzeki Dajny. Zostało ono stworzone dokładnie na styl miasteczka z westernu. Znajdziemy tu Saloon, restaurację, strzelnicę oraz możemy wziąć udział w inscenizacji napadu na bank. Ci, których interesują militariów mogą także zajść do bardzo ciekawego Muzeum Sprzętu Wojskowego. Jeśli chodzi o nocleg, łatwo jest znaleźć polecany hotel w Mrągowie. Możemy wybierać w szerokiej ofercie hoteli, kwater prywatnych, campingów czy agroturystyk, położonych w malowniczej okolicy. Warto jednak pamiętać, że jeśli mamy zamiar przyjechać tu w czasie Pikniku Country, miejsca trzeba zarezerwować odpowiednio wcześniej. 

Mrągowo, jak i całe Mazury, ma nam wiele do zaoferowania. Można tu ciekawie spędzić czas, dobrze zjeść i odpocząć na łonie natury. Warto wybrać się tutaj zarówno zimą,kiedy w ciszy i spokoju możemy się zrelaksować, a także latem, kiedy swoją bliskością kuszą tutaj liczne jeziora.