wynajem podnośników

Kończę powoli studia i wraz z kolegą zastanawiamy się nad wspólnym biznesem. Jesteśmy na budownictwie, ale do końca nie chcemy iść w tym kierunku. Chodzi o to, że bardziej interesowałyby nas maszyny przydatne między innymi na placu budowy. Tak sobie ostatnio pomyśleliśmy, że moglibyśmy oferować ich wynajem.

Aby wynajmować podnośniki należy najpierw zainwestować

wynajem podnośnikówNa pewno pojawiliby się chętni, jeśli tylko maszyny byłyby w naprawdę dobrym stanie i dobrej jakości. Oczywiście, żeby oferować na przykład wynajem podnośników, trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy na start. Wydaje mi się jednak, że nasi rodzice wsparliby naszą inicjatywę. Pieniędzy im raczej nie brakuje i myślę, że będą dumni, kiedy dowiedzą się, że chcemy się rozwijać w kierunku, który nas interesuje, a nie siedzimy z założonymi rękami. Wynajem zwyżek wydaje mi się dobrym pomysłem, szczególnie w Krakowie. Tutaj przecież co chwilę coś się buduje i potrzebne są nowe maszyny. Co prawda konkurencja jest też bardzo duża, więc mogłoby być nam ciężko się wybić. Na razie jednak badamy tylko możliwości rynku. Myśleliśmy jeszcze o Kielcach, ale tu z kolei nie wiem czy w ogóle na wynajem podnośników byłby odpowiedni popyt. Nie mam aż tak dużego pojęcia o tej miejscowości. Musielibyśmy trochę lepiej się jeszcze zorientować. W każdym razie bardzo zapaliłem się do pomysłu, że będę oferował wynajem zwyżek. Na razie chcę się przybliżyć do tego, robiąc kurs na różnego rodzaju podnośniki. Później zdam stosowny egzamin i już będę miał uprawnienia. Myślę, że właściciel mający firmę oferującą wynajem podnośników musi dawać dobry przykład i sam posiadać stosowną wiedzę na temat tych maszyn.

Inaczej nie będzie miał raczej autorytetu wśród swoich pracowników. Mój przyjaciel także chce się uczyć w tym kierunku. W wielu sprawach się zgadzamy, więc myślę, że dobrym pomysłem jest założenie z nim spółki.

Czytaj więcej na: http://mgc-podestyruchome.pl