Od dawna marzyła mi się sauna parowa, ponieważ przyjaciółka opowiedziała mi wiele o jej zaletach. Taka sauna miała wpływać pozytywnie na układ krążenia, jak też kąpiele takie relaksują mięśnie, pozwalają pozbyć się napięcia mięśniowego oraz stresu psychicznego. Działają dobrze także na osoby, które borykają się z reumatyzmem czy z innymi problemami stawowymi.

Zakup i montaż sauny

montaż saun trójmiastoChciałam sama przekonać się o działaniu sauny, ale w małym miasteczku, w którym z Maurycym mieszkaliśmy, nie było żadnego salonu spa, który miałby takie wyposażenie. Mówiłam o tych saunach chyba dzień w dzień przez rok, aż w końcu Maurycy się złamał i powiedział, że kupi dla nas saunę sucho-parową. Byłam wniebowzięta, ale okazało się, że zakup sauny to dopiero połowa drogi do możliwości skorzystania z niej. Należało ją jeszcze zamontować, a Maurycy zupełnie nie znał się na rzeczy, nie mówiąc o mnie. Musieliśmy znaleźć specjalistów. Na szczęście jeśli chodzi o montaż saun Trójmiasto obfitowało w firmy, które się tym zajmują. Znaleźliśmy dobrą ekipę w Sopocie, i to w dodatku niedaleko nas. Siedziba tej firmy znajdowała się raptem trzy kilometry od naszego domu! Wybór był więc przesądzony – ekipa pojawiła się jeszcze tego samego dnia, aby przeprowadzić montaż sauny. Poszło im szybko i sprawnie, a ja jeszcze wieczorem udałam się do sauny na swoją pierwszą kąpiel parową. Gorące powietrze faktycznie oddziaływało na całe ciało człowieka, po wyjściu z sauny czułam się zupełnie inaczej!

Byłam jak nowo narodzona, zrobiło to na mnie niezmiernie wielkie wrażenie. Dzięki temu, że sauna została zamontowana w pełni poprawnie, będę mogła z niej korzystać przez długie lata, ponieważ mało prawdopodobne jest, że ulegnie ona awarii. Codzienne suche kąpiele parowe w saunie staną się moim rytuałem.