Większości z nas kojarzy się ze swoimi właściwościami przeczyszczającymi, ale to nie jest jedyne jego zastosowanie. Za niewielką cenę zakupimy go w każdej aptece. Niektórzy polecają go na bóle głowy i krzyża. Od jakiegoś czasu jest również używany do pielęgnacji ciała. Wpływa dobrze na kondycję włosów i skóry. Znajdziemy go również w drogerii.

Do czego służy olejek rycynowy w kosmetyce?

kosmetyczny olejek rycynowyPomoże nam na problemy skórne i poprawi kondycję naszych rzęs i włosów. Ma właściwości terapeutyczne i pielęgnacyjny. Kosmetyczny olejek rycynowy najłatwiej kupić w drogerii. Są dedykowane serie do rzęs, skóry i włosów. Jest bardzo pomocny w kuracji rozstępów. Pomoże również na trądzik i problemy z suchą skórą. Warto zapamiętać, że olej rycynowy wnika głęboko w skórę i pobudza wytwarzanie kolagenu i elastyny. Dzięki temu jest doskonałym kosmetykiem pomagającym w likwidacji zmarszczek mimicznych. Kwas rycynolowy zawarty w oleju zwalcza bakterie wywołujące trądzik. W połączeniu z oliwką do włosów lub naftą kosmetyczną może być stosowany jako maska do pielęgnacji włosów. Włosy staną się miękkie i lśniące. Będą ciemniejsze i grubsze oraz nie będą się rozdwajać na końcach. Możemy nałożyć go na rzęsy za pomocą szczoteczki od tuszu do rzęs. Dzięki temu nasze rzęsy będą ciemniejsze, grubsze i dłuższe. Jest to naturalna metoda wzmocnienia rzęs.

Stosowanie go nie ma skutków ubocznych. Uważajmy jednak, jeśli stosujemy go na twarz. Jest on silnie skoncentrowany i w dużych dawkach może zatykać pory, co prowadzi do podrażnień skóry i wyprysków. Jeśli mamy popękane pięty i łuszczącą się skórę na łokciach również wmasujmy w te miejsca olejek rycynowy. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra zmięknie i pozbędziemy się tego wstydliwego problemu. Podczas następnej wizyty w aptece warto zakupić ten specyfik i sprawdzić na sobie jego pozytywne właściwości.