Urządzanie pokoju dziecka jest z pewnością bardzo przyjemnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli maluch jest jeszcze mały i sam tego nie może zrobić. Przeważnie zanim dzieci wyrosną, to korzystają przynajmniej z trzech modeli łóżek.

W jakim łóżku śpią kilkulatki?

łóżko dla dziecka 180x90Noworodki i niemowlęta wymagają specjalnego łóżeczka ze szczebelkami, które chroni ich przed wypadnięciem w trakcie snu i prób chodzenia. Kiedy pójdą do przedszkola, to można pomyśleć o łóżeczku dziecięcym z zabezpieczeniami, które może mu służyć nawet do momentu pójścia do szkoły. Dla sześciolatka lub starszego dziecka idealne będzie łóżko dla dziecka 180×90, które posiada częściowe zabezpieczenia. Dziecko w tym wieku potrafi już spać spokojnie, zatem nie są konieczne barierki na całej długości, a jedynie w kilku miejscach i to niebyt wysokie. W sprzedaży znajdziemy łóżka dedykowane dla chłopców lub dziewczynek, które mają odmienne kolory i nadruki na ramie. Dla fanów motoryzacji łóżko może być w kształcie samochodu, który wygląda bardzo realistycznie. Jednak w ostatnim czasie najwięcej rodziców wybiera łóżka w formie domków, które mogą być równe z podłogą albo na niewielkich nóżkach. Są bardzo bezpieczne i dość przestronne, zatem wewnątrz się zmieści nie tylko dziecko, ale też jego ulubione przytulanki. Dla rodziców, którzy chce kupić praktyczny model łóżka, najlepsze będą modele z regulowanym dnem, które można w w kilku zakresach wydłużać lub skracać, przez co będzie ono rosło razem z dzieckiem. Najpopularniejsze są łóżka drewniane.

Wybór łóżka dla dziecka nie jest prosty, ponieważ na rynku znajdziemy bardzo duży wybór modeli. Poza drewnem, łóżka mogą także być zrobione ze stali i posiadać piękne zdobienia. Jeżeli chodzi o cenę, to jest ona uzależniona od wybranego modelu.