Komputery stacjonarne są urządzeniami, bez których absolutnie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie swojej pracy a czasami również rozrywki. W czasie gdy pojawiły się laptopy wiele osób wróżyło, że popularność komputerów stacjonarnych znacznie spadnie. Jednak się okazało, że nie była to wróżba, która miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jednak często zauważyć możemy, że powstaje sporo komputerów o małych gabarytach. 

Nowoczesne komputery stacjonarne 

nowoczesny komputer all in one lenovoPierwsze komputery stacjonarne były urządzeniami o bardzo dużych rozmiarach. Z biegiem lat dążono do tego by komputery zajmowały jak najmniej miejsca. Na chwilę obecną już nawet komputer stacjonarny może zajmować tak mało miejsca, że zmieści się nawet pod pachą. Szczególnie dużą popularnością w ciągu ostatnich kilku lat zaczął cieszyć się nowoczesny komputer all in one Lenovo. Firma ta już od wielu lat słynie z produkcji najlepszej jakości komputerów oraz sprzętu komputerowego. Oprócz komputerów stacjonarnych produkują oni również doskonałej jakości laptopy. Komputery all in one słyną z tego, że nie ma konieczności dokupowania do nich dodatkowego monitora. W tych komputerach monitor jest połączony razem z jednostką centralną. Wszystkie najważniejsze podzespoły znajdują się za matrycą monitora. Jedynym elementem, który jest podłączany osobno jest zasilacz, który swoim wyglądem przypomina zasilacz od laptopa. Dodatkowo oczywiście podłączane są urządzenia peryferyjne. 

Ogólnie rzecz biorąc komputery stacjonarne są urządzeniami niezwykle potrzebnymi. Używa się ich w najróżniejszych celach. Korzystanie z komputerów all in one jest szczególnie komfortowe z tego powodu, że jest w nich ograniczona ilość okablowania. Taki komputer możemy więc bardzo szybko podłączyć oraz rozłączyć w momencie przeprowadzki.