Aparat mam, obiektywy zapasowe mam, torby oraz przede wszystkim baterie zapasowe spakowane. To wszystko, o czym musiałem myśleć na dzień przed rozpoczęciem wykonywania zdjęć na ślubach oraz na weselach moich klientów. Może opowiem wam krok po kroku, jak wygląda moja praca jako fotografa na śluby. Pierwszą rzeczą oczywiście jest podjęcie się zlecenia.

Cena za reportaż ślubny

reportaż ślubny z BydgoszczyDzięki temu można wszystko bardzo dokładnie ustalić z klientem. Co chce, jakie zdjęcia go najbardziej interesują, czy może w jakim budżecie chciałby się zmieścić. Wszystko warto ustalić odpowiednio wcześniej, dzięki czemu faktycznie klient będzie bardzo zadowolony z proklienckiego podejścia, aby reportaż ślubny z Bydgoszczy się podobał. Fotograf na ślub, taki jak ja następnie musi wszystko zapakować oraz przemyśleć, czy o niczym nie zapomniał. Miałem na takie okoliczności przygotowaną nawet specjalną listę, na której wypisane miałem wszystkie najważniejsze rzeczy, które muszę zabrać i o które muszę zadbać. Fotografowie na ślub w kolejnym kroku muszą przede wszystkim sprawdzić, czy nie warto będzie zatrudnić pomocnika. Tak się dzieje w przypadku znacznie większych wydarzeń, gdzie faktycznie warto od samego początku zacząć współpracować ze specjalistami, którzy będą odpowiedzialni na przykład za wykonywanie zdjęć z innego kąta sali weselnej, czy podczas ślubu w kościele. Jak widzicie rzeczy, o które trzeba zadbać jest sporo. Fotograf na ślub ma to wszystko na swojej głowie i wobec nas jako artystów są spore wymagania od klientów.

W końcu każdy z nich powinien znać się na swojej pracy. Śluby i wesela to takie wydarzenia, które często się przechodzi raz w życiu. Dlatego wymagania faktycznie są dość wysokie. Każdy fotograf podejmując się pracy za wynagrodzenie powinien pamiętać o tym, aby być profesjonalistą.