Każda kobieta w ciąży nie może doczekać się momentu narodzin swojego dziecka. Jednak musi się do tego odpowiednio przygotować. Nie chodzi mi tutaj o wyprawkę dla dziecka, która jest również bardzo ważna, ale o ubrania, które powinna nosić po urodzeniu dziecka.

Koszula do karmienia – jaką wybrać?

koszula do karmienia rozpinanaWiele przyszłych matek chodzi wraz z małżonkiem bądź partnerem do szkoły rodzenia, w której uczą się jak opiekować się niemowlakiem. Uczą się między innymi jak prawidłowo przewijać malucha, kąpać go czy przebierać. Jednak ważne jest również to, aby po urodzeniu dziecka mama zadbała o siebie i kupiła rzeczy, w których będzie się czuła komfortowo a także takie, które ułatwią jej karmienie niemowlaka. Fajnym rozwiązaniem może okazać się koszula do karmienia rozpinana. Dzięki łatwemu zapięciu oraz rozpinaniu maluch szybciej dostanie pokarm, który niezbędny jest do jego prawidłowego rozwoju. Wybierając koszulę warto sprawdzić materiał, z którego została wykonana. Jest to ważne, ponieważ powinna być wykonana z bawełny, która jest przyjazna w dotyku i nie wywoła uczulenia u dziecka. Poza tym koszula powinna być odpowiednio dobrana jeśli chodzi o rozmiar, może być nieco luźna, ale nie może być też zbyt duża. Kobieta powinna czuć się w niej komfortowo i móc wykonywać w niej wszystkie czynności nie czując ucisku czy ograniczenia ruchowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ mając małe dziecko często musimy wykonywać kilka rzeczy jednocześnie, dlatego za ciasna koszula by nam to utrudniała.

Każda mama powinna pamiętać o tym, że komfort jej i dziecka jest najważniejszy. Nie warto wybierać fajnej bluzki, która jest lekko za ciasna, ponieważ ten zakup będzie nieudany a my bez sensu wydamy tylko pieniądze. Warto robić przemyślane zakupy, ponieważ nie zawsze będziemy miały czas na zwrot towaru.