niemiecki

Mam siedemnaście lat. Rodzice chcą mnie wysłać na wakacyjny kurs. Pomysł bardzo mi się spodobał. Miałam do wyboru kurs językowy z językiem niemieckim lub angielskim.

Wybrałam niemiecki w Bydgoszczy

niemieckiZdecydowałam się na sprawdzony niemiecki w Bydgoszczy. Ten język zawsze bardzo mi się podobał. Miałam niezwykłą łatwość w nauce nowych słówek i gramatyki. Angielski jest wszechobecny i znam go na poziomie średnio zaawansowanym. Jestem pewna, że dogadałabym się po angielsku z obcokrajowcami ale nie mogę się do tego języka przekonać. Angielski dla firm jest praktycznie dostępny wszędzie. Szkoła języka angielskiego tworzy nawet grupy dla przedszkolaków. Szybki kurs angielskiego może być przeznaczony dla wszystkich. Angielski jest dosłownie wszędzie. Ja od podstawówki chodziłam na niemiecki. Szkoła języka niemieckiego znajduje się w centrum miasta Bydgoszcz. Czasem jeździłam sama na zajęcia, czasem zawoziła mnie mama lub tata. Wszystko zależało od tego w jakich godzinach pracowali. Szkoła języka niemieckiego do, której uczęszczałam poza nauką języka gwarantowała poznanie nowych znajomych. Tak też było w moim przypadku. Mieliśmy grupę, z którą trzymałam się także poza zajęciami. Byliśmy zgrani i mogliśmy na siebie liczyć. Nikt się z nikogo nie śmiał. Udało nam się stworzyć fajną paczkę. Szkoła języka niemieckiego nie organizowała żadnych zagranicznych wyjazdów i musiałam na własną rękę z rodzicami poszukać jakiegoś wakacyjnego obozu. Podpytałam się znajomych z kursu czy nie chcą się ze mną wybrać. Powiedziałam jakie udało mi się znaleźć oferty, w jakich cenach i w jakich zagranicznych miejscowościach kurs miał być organizowany.

Kilka osób zdecydowało się jechać ze mną. Niestety wakacyjny kurs językowy jest dosyć drogi i nie każdego było na niego stać. Już nie mogę się doczekać wyjazdu.