Separator jest urządzeniem, które ma za zadanie oddzielać jakąś część od ogólnej całości. Są one używane w wielu dziedzinach. Z separatorami mamy do czynienia w informatyce, programowaniu, są używane w sieciach kanalizacyjnych, aby oddzielać tłuszcze, które po nagromadzaniu się mogą zatykać rury. Są również używane w rolnictwie, gdzie służą do oczyszczania ziarna. 

Separatory w rolnictwie są niezbędne

separatorObecnie dobra dostępność różnych maszyn rolniczych pomaga w sprawniejszym działaniu wielu gospodarstw. Kiedyś większość działań wymagała od nas pracy ręcznej, dzisiaj z pomocą przychodzi nam ogólna mechanizacja tej sfery. Separator do oczyszczania i separacji ziarna to urządzenie, które pomoże nam w oddzieleniu najbardziej wartościowego materiału nasiennego co może przyczynić się do zwiększonej ilości plonów. Oczyszczanie nim ziaren zbóż, kukurydzy czy rzepaku będzie prostsze. Z separatorów korzystają obecnie najwięksi producenci i dostawy zbóż i pasz wszelkiego rodzaju. Używanie separatora zwiększa obfitość plonu, ale także znacząco poprawia jego jakość, przez co możemy otrzymać w skupie dużo lepszą cenę. Zasada na jakiej pracuje separator polega na tym, że dzieli on wyjściowy materiał na frakcje poprzez oddziaływanie na ten materiał powietrza właściwego. Musimy pamiętać, że kombajn ma za zadanie zebrać plon, dlatego do jego oczyszczenia warto już zainwestować w dobry separator. 

Jak można zauważyć separator do ziarna jest bardzo wielofunkcyjny. Nie tylko oddziela materiał najbardziej wartościowy od tego mniej wartościowego, ale przede wszystkim dobrze oczyszcza ziarna. Możemy stosować go na wielu rodzajach nasion, od traw drobnonasiennych do większych ziaren. Mamy gwarancję, że materiał najbardziej wartościowy i odporny zostanie prawidłowo wyodrębniony.