Posiadanie dziecka wiąże się z tym, że trzeba kupić wózek. Jednak dzieci szybko rosną i może on po pewnym czasie okazać się dużo za mały. Co wtedy? Jest to taki wiek, w którym dziecko uczęszcza już na spacery, dlatego wózek musi być dostosowany do tego. Są to zupełnie inne wózki, które mają ułatwić poruszanie się po drodze. Dlatego trzeba dostosować wózek do swojej wygody.

Najlepsze wózki do spacerów

wózek spacerowyAby zabrać dziecko na spacer potrzeba wózka, z którego będzie ono mogło łatwo zejść i iść samemu. Dlatego kąt, w jakim dziecko będzie w nim siedzieć powinien wynosić mniej więcej siedemdziesiąt stopni. Do tego trzeba pamiętać, że wózek spacerowy musi mieć pasy dla dziecka. Czasami nie chcemy, aby wysiadało, na przykład gdy nam się spieszy lub gdy w otoczeniu jest tłum ludzi. Wtedy dziecko spokojnie siedzi, a my mamy pewność, że nie odejdzie za daleko. Pod wózkiem powinna znaleźć się półka na niektóre rzeczy, takie jak zabawki dla dziecka lub mleko w butelce. Liczy się komfort. Każde kółko powinno mieć osobny hamulec, lecz ważne jest, aby funkcja jednoczesnego hamowania była dostępna w wózku. Tym samym nawet zatrzymując się na chwilę na nierównym terenie możemy sobie odpocząć, a wózek nie zjedzie na dół. W wózkach stosuje się teraz przypinki do stojaków rowerowych oraz rurek, aby wygodnie poruszać się po sklepach i centrach handlowych. Oczywiście z dzieckiem przy boku lub na rękach.

Takie wózki są świetne do tego, by zabrać dziecko na spacer. Są polecane przez wielu rodziców ze względu na wygodę ich użytkowania. Nie trzeba dodawać, że zajmują mało miejsca, ponieważ składają się. Tak właściwie ich producentom chodziło o taką ergonomię. Jest to najwygodniejsze ze wszystkich rozwiązań, które nie wymaga posiadania dużej ilości miejsca w domu lub mieszkaniu.