Sześć lat temu skończyłam studia z rachunkowości i postanowiłam od razu, że nie będę się pchała do żadnej korporacji ale spróbuję założyć swoją własną firmę. Wydawało mi się, że nie jest to trudne zadanie.

Jak otworzyłam biuro księgowe w Bydgoszczy

biura księgoweW końcu usługi księgowe mają taką zaletę, że do ich prowadzenia nie potrzeba wiele. Biuro rachunkowe  można założyć nawet w domu, przy niemal zerowym nakładzie finansowym. Tak naprawdę obyłabym się nawet bez drogiego specjalistycznego oprogramowania. Było to jednak wygodne i praktyczne rozwiązanie, więc nie zamierzałam z niego rezygnować. Początki nie były jednak tak łatwe jak się spodziewałam. Biura rachunkowe istnieją w Bydgoszczy niemal na każdym kroku. Konkurencja była ogromna a większość biur była już dobrze znana i lubiana wśród lokalnych przedsiębiorców. Szukałam więc sposobu aby jak najlepiej się zaprezentować. W końcu zdecydowałam się na dość znaczne obniżenie kosztów usług. Inne biura księgowe Bydgoszcz nie miały wcale wygórowanych cen. Jednak nie miałam pojęcia jak inaczej mogłabym zwrócić na siebie uwagę. Konkurencyjne ceny się sprawdziły. W krótkim czasie udało mi się zdobyć kilka ciekawych zleceń. Jednak pod względem finansowym nie wyglądało to całkiem dobrze. Pracowałam dużo wolniej niż duże biura rachunkowe i po przeliczeniu sobie wszystkiego wychodziło mi, że pracowałam niemal za darmo. Musiałam w końcu podnieść nieco swoje stawki, to z kolei zniechęciło część moich klientów. Jedak część z nich zostałam. Podobała im się moja księgowość Bydgoszcz i stopniowo ich pozytywna opinia na mój temat zaczęła zataczać coraz większe kręgi.

Teraz prowadzę jedno z najbardziej znanych biur rachunkowych w mieście. Chociaż nie było łatwo to jednak dzięki uporowi udało mi się wyjść na prostą. Jestem zadowolona ze swoich decyzji.