Przez kilka ostatnich lat pracowałem w roli coacha rozwoju osobistego dla różnych firm. Generalnie siedziałem w domu i czekałem na kolejne zlecenia. W końcu pomyślałem sobie, że dosyć z tym wiecznym czekaniem na telefon i uzależnieniem od innych, dlatego też na myśl przyszła mi firma szkoleniowa. Chciałem poprowadzić własną działalność, polegającą na tym, czym zajmowałem się już wcześniej.

Szkolenia dla wszystkich, pomagające odnieść sukces

firma szkoleniowaPoczątkowo nie miałem pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Wiadomo, wydaje się, że otwarcie własnej firmy wiąże się z obowiązkami; wypełnieniem całej góry papierów, rozliczeniami z urzędem skarbowym, w końcu ze znalezieniem dogodnej lokalizacji, no i w końcu ze zrobieniem reklamy, która zachęci ewentualnych klientów do odwiedzin i wzięcia udziału w kursie. Moja firma szkoleniowa miała zapewniać pełen wachlarz możliwości. W związku z tym, że jak wspominałem od lat zajmuję się coachingiem, chciałem by moja szkoła oferowała zajęcia dla całych grup oraz indywidualne. Być może niektórym coaching kojarzy się z bezsensownym gadaniem i rzucaniem pustych frazesów, które i tak nikomu w niczym nie pomogą. Jednak zapewniam, że odpowiednio poprowadzone szkolenia naprawdę pomagają lepiej zrozumieć samego siebie, własne motywacje, oraz wyznaczyć cele. Początkowo te małe, a później metodą małych kroków; coraz większe.

Odkąd moja firma wystartowała naprawdę nie mamy co narzekać na zainteresowanie. Okazało się to prostsze niż myślałem.Zgłosiło się do mnie bardzo wielu byłych klientów, z którymi miałem okazję pracować w przeróżnych korporacjach. Dziś przychodzą do mnie całymi działami, a ja pomagam znaleźć motywację oraz doradzam, co zrobić by codzienna rutyna miała swój urok i sprawiała przyjemność.