Gdy usłyszałam o kosztach, jakie przeznaczyła na wesele moja przyjaciółka, zaczęłam się poważnie zastanawiać czy nie wyprawić przyjęcia w domu na ogrodzie. Każdy mówi, że organizacja wszelkich przyjęć okolicznościowych samodzielnie, to zdecydowanie niższe koszty jednak…

Sala na wesele – wygoda i przestrzeń

sala na wesele w PiasecznieNiestety jednak organizacja przyjęcia samodzielnie to nie taka prosta sprawa, bowiem wiąże się z tym konieczność włożenia ogromu pracy. Wyprawianie uroczystości w domu, to nie tylko jego odpowiednie przygotowanie. Trzeba bowiem przygotować odpowiednią ilość miejsc, dekoracje. Mając nawet duży ogród, w którym na spokojnie pomieszczę wszystkie stoły, przecież musiałabym również przygotować parkiet do tańców i zabaw a tu już mógłby być większy problem. Poza tym przygotowanie całego tego jedzenia, zajęło by mi wieku. Musiałabym również doliczyć koszty obsługi. Trzeba by było wynająć kelnerów, którzy obsługiwaliby gości, a to również są wysokie koszta, znacznie przybliżające cenę organizacji domowego wesela do tej narzucanej przez restaurację. W związku z tym kalkulując wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania, postanowiłam że powierzę przygotowanie wesela restauracji. Szukając na obrzeżach Warszawy, również możemy nieco koszta zmniejszyć. Bardzo konkurencyjne ceny miała sala na wesele w Piasecznie, którą wybraliśmy. Od razu spodobał nam się jej klimat, a jeszcze bardziej cena. 

Podczas wesela, patrząc na te wszystkie dania, przygotowane przez restaurację, a także w kółko kręcących się kelnerów, pomyślałam że naprawdę dobrze iż zdecydowałam się na tą salę. Po ugotowaniu tych wszystkich potraw i przygotowaniem miejsca, nie miałabym zupełnie siły na zabawę podczas wesela, w dodatku cały czas stresowałabym się, czy wszystko jest tak jak powinno.