Właściciele zwierząt dbający o stan zdrowia i wygląd swoich zwierząt, szczególnie psów, co pewien czas muszą skorzystać z usługi strzyżenia swojego pupila. Jest to szczególnie ważnew przypadku ras długowłosych, które w okresie panowania wysokich temperatur cierpią w wyniku przegrzania.

Gdzie znaleźć dobrego groomera w Krakowie

strzyżenie psów oferowane w krakowieUsługi groomerskie są bardzo popularne, niemal na każdym osiedlu znajdziemy psiego fryzjera. Wielu z nich oferuje wykonanie strzyżenia psa w domu klienta, co może okazać się bardzo wygodne w przypadku posiadania zwierzęcia, które na wizytę w obcym miejscu reaguje strachem bądź agresją. Strzyżenie psów oferowane w Krakowie nie jest drogie, a pomaga zachować estetyczny wygląd psiej sierści oraz poprawić samopoczucie zwierzęcia w gorące dni. Jeżeli jesteśmy posiadaczami psa o wyjątkowo wybuchowym temperamencie, który nie pozwala się zbliżyć do siebie nikomu obcemu, powinniśmy znaleźć gabinet weterynaryjny, w którym lekarz przed strzyżeniem poda zwierzęciu środek uspokajający, a przeszkolony pracownik – technik weterynaryjny bądź zootechnik wykona strzyżenie. Właściciele kotów ras długowłosych, którzy chcieliby skrócić długą sierść pupila, chociażby z powodu pojawienia się w niej kołtunów na skutek choroby również powinni zgłosić się do weterynarza. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem jedynie lekarz weterynarii może podawać zwierzęciu leki. Przy okazji wizyty w lecznicy można również przeprowadzić badanie ogólne zwierzęcia i chociażby usunąć kamień nazębny.

Dbanie o dobry stan zdrowia pupila należy do obowiązku właściciela. Wiele osób popełnia jednak błąd, zgłaszając się po poradę dotyczącą leczenia w miejsca, które nie są lecznicą weterynaryjną. O ile strzyżenie możemy zlecić psiemu fryzjerowi, to o wszelkich objawach chorobowych zwierzęcia powinien wiedzieć lekarz.