Nadchodzi czas wiosennych porządków. Jak już zrobimy porządki i piękne cieple słoneczko będzie ogrzewało nas swym blaskiem, wyjmiemy meble ogrodowe, usiądziemy na tarasie lub w ogrodzie i odpalimy grille. Będziemy cieszyć się ciepłem i słońcem patrząc jak przyroda wokół się rozwija.

Jak odstraszyć ptaki?

odstraszacze ptakówWszystko było by pięknie gdyby nie to, że lada moment zamiast cieszyć się słoneczkiem siedząc na umytych po zimie krzesłach ogrodowych pierwsze co będziemy biec z wiadrem wody i gąbką żeby znów je umyć. I tą czynność będzie trzeba powtarzać praktycznie co dzień. Te pięknie ćwierkające ptaszki poza umilaniem nam siedzenia na dworze swym śpiewem potrafią nieźle dać w kość swą obecnością. Brudne meble ogrodowe to tylko wierzchołek góry przedmiotów ubrudzonych przez ptactwo. Samochód, kostka przed domem a już parapet to szczyt. Te małe szkodniki potrafią znaleźć sobie w dachu małe szczeliny i zakładają tam gniazda. Jaskółki natomiast budują swe lepianki z błota w miejscu łączenia dachu ze ścianą brudząc jednocześnie elewacje budynku. Dlatego musimy znaleźć skuteczne i humanitarne sposoby na odstraszenie ich z naszych posesji. Dostępne na rynku odstraszacze ptaków są bardzo skuteczne. Istnieje sporo rodzajów tego typu urządzeń. Są odstraszacze ptaków, które umieszczone na dworze emitują dźwięki podobne do drapieżnych ptaków polujących na naszych niechcianych gości. Istnieją również odtraszacze ptaków o kształtach ptaków drapieżnych np. jastrzębi. Bądź też odstraszacze łączące obie funkcje lub posiadające wbudowane czujniki ruchu, które wydają dźwięki w momencie gdy wyczują ruch naszych małych gości. Dzięki tego typu urządzeniom możemy zadbać o porządek w naszym obejściu, na naszym balkonie lub też uchronić owoce przed zniszczeniem. 

Rynek oferuje bardzo duży wybór różnego rodzaju odstarszaczy ptaków. Pole do popisu mamy wielkie. Trzeba tylko poczytać i zastanowić się jaki rodzaj odstraszacza będzie w naszym przypadku najskuteczniejszy bo przecież zależy nam na wypoczynku w komfortowych warunkach. Ważne jednakaby wybrać sposób ekologiczny i pozbyć się nieproszonych gości w sposób humanitarny.