W każdym domu przydaje się nawet najprostsza moskitiera, gdyż owady, zwłaszcza komary i muchy są problemem nie tylko na obrzeżach miast, ale nawet i w centrum. Okazuje się iż najzwyklejsze, mocowane na rzepach moskitiery są najczęstszym widokiem w oknach, mimo dostępności bardziej skomplikowanych wariantów.

Wygodne moskitiery do okien

moskitiery głownoMoskitiery które mocowane są na oknach są najprostszymi rodzajami zabezpieczeń przeciw owadom. Są one zaczepiane na taśmach, przyklejanych do wewnętrznej części ramy okiennej, posiadających od zewnętrznej strony rzepy, do których przyczepiane są siatki, z których składa się moskitiera. Zazwyczaj są one jednoczęściowe, choć w niektórych przypadkach właściciele domów tworzą takie moskitiery z dwóch części spiętych ze sobą w jakiś sposób, by mieć możliwość uchylenia moskitier i wyjścia choćby na balkon. Bodaj w każdym sklepie budowlanym czy ogrodniczym można dostać tego typu moskitiery Głowno natomiast ma główną siedzibę jednego z najlepszych krajowych producentów lekkich moskitier do okien.  Te moskitiery są pozornie bardzo podobne do najbardziej standardowych odmian, jakich pełno w każdym markecie budowlanym, aczkolwiek bywają zdecydowanie mocniejsze i bardziej trwałe. Nie są podatne na rozerwanie czy uszkodzenie, i często bywają używane przez kilka sezonów zanim będą wymagać wymiany z racji zużycia. Po dokładnym zamontowaniu zużycie moskitier jest praktycznie zerowe, jeśli nie zostaną mechanicznie uszkodzone.

Moskitiery te są bardzo wygodne do zakładania, zazwyczaj bywają niezauważalne, i nie przeszkadzają w żaden sposób mieszkańcom domu czy mieszkania, dlatego też niemal zawsze wybierane są do mniejszych domów, gdzie nie ma potrzeby montażu dużych metalowych moskitier z ramami okiennymi.