Jeśli wybieramy się w zagraniczną podróż zabieramy ze sobą dużo rzeczy. Bagaż podręczny może być plecakiem, ale główny – to już dosłownie ciężka sprawa. Często nie mieści się do bagażnika naszego samochodu. Nie chcemy też tłuc się z nim komunikacją miejską. Rozwiązaniem jest taxi bagażowe.

Taksówka bagażowa w Trójmieście ułatwi też przeprowadzkę

taxi bagażowe TrójmiastoSamochód z dużym bagażnikiem przyda się nie tylko, kiedy wybieramy się na wakacje. Co z przeprowadzką? Też czasem mamy kłopot, żeby zapakować wszystko do naszego samochodu albo nie chcemy robić kilku kursów przez całe miasto. Ostatnio miałam taką sytuację. Jestem bibliofilką, zebrało mi się przez kilka lat bardzo dużo książek. Popakowałam je do kartonów, wyszło ich dość dużo. Pomyślałam co teraz? Przecież przewóz zajmie mi pół dnia. Pomysł podrzuciła na bagażówkę podrzuciła mi koleżanka, która niedawno wróciła z wizyty u rodziny za granica. Korzystała z taksówki bagażowej, ale nie pamiętała numeru telefonu, tylko nazwę firmy. Wpisałam w wyszukiwarkę hasło „taxi bagażowe Trójmiasto”. Szybką znalazłam poszukiwaną firmę. Zadzwoniłam, taksówka miała podjechać za kilka minut. Zaczęłam znosić kartony z książkami przed klatkę schodową i czekałam. Bagażnik w porównaniu z moim samochodem był ogromny. Taksówkarz tak poukładał kartony, że prawie wszystkie się zmieściły. Ostatnie dwa położył na tylnym siedzeniu. Za kurs zapłaciłam mniej niż za benzynę, którą musiałabym zatankować, by przewieźć to wszystko sama.

Jak się okazało wynajęcie bagażówki wcale nie jest drogie, a znacznie ułatwia życie. Dostałam wizytówkę firmy. Schowałam ją do portfela. Może się przydać jeszcze nie raz. W końcu niedługo sama jadę na wakacje, a bagażu nie mam ochoty wieźć autobusem. Taksówką dojadę na lotnisko szybciej i wygodniej.