Podczas robót na drogach często pozostają pewne dziury, czy studzienki które nie są wykończone. Wówczas uczestnicy ruchu drogowego muszą być o tym informowani, aby nie stworzyć niepotrzebnego niebezpieczeństwa na drodze z ich udziałem.

Zalety tablicy kierującej

tablice kierujące u 21Tablice kierujące są stawiane zazwyczaj przed remontowaną drogą, czy chodnikiem. Informują one o robotach na drodze, jak i przy drodze. Tablice kierujące u 21 są wykonane z tworzyw sztucznych. Są one dwustronne. Tablice takie mają kolory czerwono – białe. Tablice kierujące u 21 muszą posiadać elementy odblaskowe, aby było widoczne to z daleka przez kierowców. Zazwyczaj tablice takie stawia się w miejscu zwężenia drogi, w momencie kiedy jest jedna połowa drogi remontowana i jest wyżej niż druga połowa. Tablice kierujące wyznaczają w pewnym sensie tor jazdy. Tablice kierunkowe posiadają paski białe i czerwone. Paski te mają spadać w dół w kierunku używanej części drogi, czyli części po której może poruszać się kierowca samochodem. Tablice kierunkowe montuje się na specjalnym stelażu. Zaletą ich jest to, że są lekkie i zawsze można je przenieść z miejsca na miejsce bez konieczności wymontowania i używania do tego specjalnych sprzętów, czy narzędzi. Są one używane przez firmy remontujące drogi. Są one elementem niezbędnym w takich miejscach i są wymagane odpowiednimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy podczas remontu dróg, czy chodników.

Tablice kierujące można zakupić przez internet wraz z podstawką do której są montowane. Są one wymagane podczas robót drogowych. Informują one przede wszystkim osoby poruszające się samochodem o ewentualnych utrudnieniach i chwilowo zmianie pasa ruchu podczas wykonania prac. Są one trwałe, dobrze się trzymają w pozycji pionowej.