stół drewniany

Moja mama jakiś czas temu zrobiła remont w domu. Ten remont był potrzebny już od dawna.Mama jednak nie miała wcześniej pieniędzy na żadne remonty. Kilka miesięcy temu wyszła za mąż moja młodsza siostra i to kosztowało rodziców nie mało pieniędzy.

Mama zamówiła drewniany stół

stół drewniany

A zaledwie rok temu żenił się mój brat. Dobrze, że ja jestem już dobrych parę lat po ślubie bo inaczej mama przekładała by ten remont w nieskończoność. Przede wszystkim trzeba było wymienić meble kuchenne. Takie meble kuchenne w Warszawie są bardzo drogie. Jednak znam pewne usługi stolarskie pod Warszawą i okazało się, że tam można zamówić takie meble taniej. Oczywiście zamówione były także blaty kuchenne drewniane bo mama nie chciała łączyć drewna z modnym ostatnio granitem. Do kuchni i do pokoju zamówiła stoły drewniane. Te stoły drewniane wykonywane na zamówienie w Warszawie miał robić ten sam stolarz co kuchnię. Niedaleko rodziców znajduje się pracownia rzeźbiarska i postanowiłam się tam zapytać czy można zrobić jakieś zdobienia na tych stołach. Chciałam po prostu żeby nie były one takie zupełnie zwykłe. W tej pracowni okazało się, że nie ma żadnego problemu bo oni takie rzeczy właśnie robią. Tylko stół nie może być polakierowany. Oni po zrobieniu rzeźbień sami polakierują stoły. Mama była bardzo zadowolona z tego powodu, że chcę jej pomóc w tym remoncie. Ja zawsze staram się pomagać rodzicom tyle ile mogę. Na stoły i kuchnię mieliśmy czekać trzy tygodnie. W tym czasie trzeba będzie przemalować całe mieszkanie. Tak naprawdę nie było już bardzo długo odświeżane. Mama wybrała jasne pastelowe kolory na ściany i myślę, że bardzo dobrze.

Bo będzie teraz dużo jaśniej. Wcześniej w kuchni na ścianach były ciężkie,ciemne tapety przez które duża kuchnia wyglądała na mniejszą. Z nowymi meblami kuchennymi i kolorem ścian kuchnia będzie wyglądała lepiej.