W przemyśle stolarskim duże znaczenie odgrywają nowoczesne urządzenia ułatwiające pracę i dające możliwość obrobienia drewna w bardzo precyzyjny sposób. Maszyny służą przede wszystkim do cięcia, obrabiania oraz frezowania materiałów drewnianych. Wśród nich można wyszczególnić różnego rodzaju strugarki, obtaczarki, pilarki, a także frezarki i szlifierki.

Nowoczesne urządzenia stolarskie

oflisiarkaSzeroki wybór maszyn stolarskich dostępny jest w wielu sklepach specjalizujących się sprzedażą profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do wyposażenia stolarni, tartaków oraz punktów usługowych zajmujących się przeróbką i obróbką drewna. Wśród wielu maszyn stolarskich na specjalną uwagę zasługuje nowoczesna oflisiarka do drewna, która obrzyna przede wszystkim oflisy z jednej lub dwóch stron na żądany wymiar deski. Tego rodzaju urządzenia sprawdzają się przede wszystkim w fabrykach stolarskich, w warsztatach rzemieślniczych, a także w tartakach i zakładach przemysłu drzewnego. Maszyny wykonane są z wytrzymałych i solidnych korpusów, na których montowane są specjalistyczne blaty z wrzecionami oraz tarczami. Piły zamontowane w pozycji pionowej lub poziomej, dzięki dużym obrotom i prędkości, umożliwiają szybkie cięcie desek. W zależności od typu oflisiarki urządzenia mogą być wyposażone w dodatkowe stoły podawcze i odbiorcze z rolkami poślizgowymi lub napędzanymi elektrycznie. Wiele nowoczesnych modeli oflisiarek wyposażonych jest w lasery, które umożliwiają precyzyjne i idealnie proste cięcia oflis.

Dostępne na polskim rynku modele obrzynarek posiadają dużą moc silnika, która umożliwia obrzynanie nawet grubych i mokrych desek. Zbudowane są z wysokojakościowych materiałów odpornych na uszkodzenia, a dzięki solidnej budowie niwelowane są wszelkie wibracje wpływające na jakość cięcia. Wydajność i solidność wpływa na aspekt ekonomiczny i daje gwarancję wysokiej jakości wykonanej usługi oraz zadowalających dochodów.