zajęcia pozalekcyjne

Każdy fizjoterapeuta, który chociaż trochę zna się na rzeczy powie, że najważniejsza przed wysiłkiem jest rozgrzewka. To ona powoduje, że nasze mięśnie przygotowują się do intensywnego wysiłku. Nie można jej lekceważyć ani bagatelizować.

Korzyści jakie przynoszą zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

zajęcia pozalekcyjneProfesjonalni zawodnicy coś o tym wiedzą, bowiem złe przygotowanie skutkuje u nich kontuzją. Tak samo u osób, które nie zajmują się sportem zawodowo. Jednak takie osoby znacznie szybciej zniechęcają się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, co wywołuje spore problemy. Można powiedzieć, że wiele kontuzji mają piłkarze, bowiem często są faulowani – zwłaszcza Ci dobrzy. Jeżeli faul nie jest mocno brutalny można wstać, chociaż mięsień będzie bolał. Dlatego też dobrym pomysłem jest rozgrzewać się w grupie. W przypadku, gdy w grę wchodzą treningi indywidualne piłki nożnej o pomoc należy poprosić swojego trenera. Nie będzie on protestował, bowiem liczy się z tym, że w grę wchodzi zdrowie jego zawodnika. Jeśli mówimy o rozgrzewce dla dzieci należy przekuć ją w zabawę. Dzieci nie należy bowiem do niczego zmuszać. Zajęcia sportowe dla dzieci powinny być rozrywką, dlatego też warto je zachęcić do aktywności zabawą w policjanta. Trener jest policjantem i do adepta krzyczy stój. Ten natychmiast musi się zatrzymać. Takie doskonałe zajęcia pozalekcyjne Kraków uczą refleksu a także pokory i uległości. Jeżeli natomiast w danej grupie prowadzone są treningi bramkarskie najlepiej jest nauczyć dziecko rozumienia techniki przeciwnika, który strzela.

 

Jeden z krakowskich trenerów wykonywał także treningi na szybkość reakcji. W skórce oznaczało to, że robił nagle zrywy aby strzelić, biegał jak niezdecydowany. To wszystko sprawiało, że jego adepci się rozgrzewali, a przez to nie ponosili kontuzji. Warto jest zadbać o odpowiedni start.