Nie da się ukryć, że gdy za oknem robi się ciepło, chcemy zakładać lżejsze i krótsze ubrania. Wiele kobiet ma problem nie tyle z doborem odpowiedniej garderoby, ale z wyglądem skóry. Może pojawiać się na niej tak zwana skórka pomarańczowa. Jest to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej. Zaczynają się pojawiać grudki i zagłębienia, których nie potrafimy niczym zakryć ani usunąć przy pomocy kremu.

Co warto wiedzieć o cellulicie?

zwalczanie cellulituSamoocena wielu kobiet może ulec zaniżeniu wtedy, gdy na ich skórze pojawi się cellulit. Jest to spory problem estetyczny, który dotyczy nie tylko kobiet dojrzałych, ale również tych, które właśnie wkraczają w dorosłość. Większość pań nie chce pokazywać innym swoich niedoskonałości i starają się je maskować odpowiednim strojem. Niektóre kobiety unikają miejsc, takich jak baseny czy kąpieliska, ponieważ obawiają się tego, że ktoś zauważy ich zmiany skórne. Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym, na czym polega zwalczanie cellulitu. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele metod, które pozwalają skórze odzyskać dawny wygląd. Często wykorzystuje się urządzenia, które emitują fale ultradźwiękowe. Powodują one rozbijanie i upłynnianie tkanki tłuszczowej, która wydalana jest z organizmu. Inną metodą jest kriolipoliza polegająca na usuwaniu tkanki tłuszczowej pod wpływem zimna. Efekty zazwyczaj widoczne są już po trzech miesiącach.

Każdy z pewnością chciałby mieć idealne ciało, na którym nie ma żadnych niedoskonałości. Okazuje się jednak, że nawet młode osoby muszą się zmagać z problemem, jakim jest cellulit. Za jego powstanie odpowiadają nie tylko same geny, ale również tryb życia i dieta. Osoby, które nie mają prawie żadnej aktywności, mogą mieć później więcej problemów skórnych. Na szczęście dostępnych jest wiele metod, które pozwalają przywrócić skórze naturalny wygląd.