Mówi się, że pszczoły zapewniają nam życie i są podstawą istnienia ludzkości. W tym powiedzeniu nie na nic nieprawdziwego. W końcu to właśnie one są głównymi zapylaczami wszelkiego rodzaju roślin, a co się z tym wiąże są one również podstawowym elementem wytwarzania pożywienia. Z tego też powodu dla każdego pszczelarza tak ważna jest troska o swoje pasieki.

Jak odymiać pszczoły za pomocą kwasu szczawiowego?

dyfuzor do kwasu szczawiowegoZdarza się jednak, że pomimo ogromnej ilości pracy, jaką włożyliśmy w nasze ule, te zostają zakażone pasożytami. Jednym z najczęściej występujących pasożytów pszczelich jest pajęczak o wymownej nazwie dręcz pszczeli. Pasożyt ten żywi się hemolimfą pszczół i wywołuje chorobę określaną jako warroza. Choroba ta jest w stanie w krótkim czasie zniszczyć naszą pszczelą rodzinę. Okazuje się jednak, że możemy skutecznie walczyć z tego typu pasożytem wykorzystując dyfuzor do kwasu szczawiowego. Kwas szczawiowy jest bowiem jedną z tych substancji, która w wyniku spalania tworzy dym niszczący pajęczaka. Dyfuzor pozwala na skuteczne kontrolowanie ilości powstającego dymu, a także zapewnia pszczołom bezpieczeństwo podczas całego procesu. Warto jednak wiedzieć, że jego zastosowanie również znacząco zwiększa wydajność samego odymiania. Dzięki temu urządzeniu możemy odymić nawet sześć uli pod rząd. Po tej ilości należy zrobić przerwę, aby urządzenie się nie przegrzało lub nie uległo innej awarii.

Samo urządzenie nie jest drogie, co sprawia, że każdy właściciel pasieki może sobie na nie pozwolić. Znacznie ułatwia ono pracę i pozwala zapewnić bezpieczeństwo naszym pszczelim rodzinom. Jeśli chodzi o koszty to nie są one tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Warto jest pomyśleć o zakupie w sklepie internetowym, co pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.