Jakiekolwiek tkaniny na podłodze są bardzo modnym i estetycznym elementem dekoracyjnym wnętrz, dlatego też wielu ludzi się na nie decyduje. Przeważnie są to dywany lub wykładziny, które znajdują się w sypialni, salonie czy pokoju dziecka.

Jak usuwać plamy z wykładzin?

czyszczenie wykładziny warszawaPrzeważnie czyszczenie dywany czy wykładziny sprowadza się do ich odkurzania, bo każdego dnia gromadzą się na nich kurz, piach, a nawet sierść zwierząt. Z takimi zabrudzeniami bez problemu sobie poradzi dowolny odkurzacz domowy, jednak z plamami z wina, soku z buraków, błota czy krwi, nie zlikwidujemy odkurzaczem. Tu potrzebne jest użycie wody i specjalnego detergentu. Na pewno takie środki kupimy w sklepach z chemią gospodarczą, ale trzeba być ostrożnym  ich użyciem, ponieważ łatwo zniszczyć powierzchnię dywanu lub go przemoczyć. Dlatego zostawić profesjonalistom czyszczenie wykładziny Warszawa jest miastem, w którym działa kilka firm realizujących takie zlecenia. Przede wszystkim dysponują one specjalistycznym sprzętem czyszcząco – piorącym oraz korzystają z profesjonalnych środków chemicznych, które doskonale sobie radzą z wszelkimi plamami i nie naruszają powierzchni tkaniny. Czyszczenie wykładziny polega na jej dokładnym odkurzeniu i wypraniu na sucho odpowiednim proszkiem lub na mokro przy użyciu pary albo wody i detergentu. Z pewnością po praniu zauważymy różnicę w wyglądzie wykładziny, ponieważ nabierze ona oryginalnego i równomiernego koloru. Dodatkowo będzie przyjemnie pachnieć przez długie tygodnie.

Wykładzinę możemy czyścić samodzielnie lub też korzystać z usług profesjonalistów. Usługa w pralni wcale droga nie jest, ponieważ przeważnie za wyczyszczenie średniej wielkości wykładziny trzeba zapłacić około sto dwadzieścia – sto pięćdziesiąt złotych.