Wprowadzenie do swojego życia ćwiczeń i diety nic nie kosztuje, więc generalnie można powiedzieć, że odchudzanie nie wymaga nakładów finansowych.

Trener personalny i porzucenie słodyczy

trener personalny Jednakże osoby, którym brakuje motywacji lub chcą usystematyzować swoje działania zmierzające ku poprawie stanu zdrowia oraz utracie zbędnych kilogramów, decydują się nieraz na wsparcie, jakimi są treningi personalne. Oczywiście pomoc specjalistów zarówno w Warszawie jak i innych miastach musi kosztować, ponieważ dzielą się oni z nami fachową wiedzą oraz poświęcają nam czas. W jaki sposób więc zdobyć nieco pieniędzy na opłacenie wsparcia, jakim jest sprawny trener personalny w warszawie? Przykładem może być porzucenie jedzenia słodyczy i zbieranie każdej złotówki,jaką do tej pory wydawaliśmy na nie lub na inne niezerowe przekąski, właśnie na cel, jakim będzie pomoc trenera. Jeżeli w tygodniu na niezdrowe jedzenie wydawaliśmy około 20 zł, to w miesiąc nazbiera się już całkiem niezła suma, a przecież nieraz jest tak, że wydajemy na śmieciowe dania znacznie więcej i nie chodzi jedynie o słodycze. Lepiej przerzucić się na niej mięsa i jedzenie sezonowych warzyw, które są tanie. Wtedy zaoszczędzimy jeszcze więcej. By stać nas było na trening indywidualny, na przykład w Warszawie czy poza nią, warto również zaprzestać kupowania słodkich soków a nawet wody mineralnej. Zamiast tego warto zainwestować w filtr dzbankowy. To jednorazowy nieduży wydatek, zaś na wodę potrafimy wydawać miesięcznie nawet kilkaset złotych, szczególnie kiedy prowadzimy zdrowy tryb życia. Oczywiście nie mówimy już o napojach gazowanych, które zupełnie powinny zniknąć z naszej listy zakupów.

Trener osobisty może być także tańszy, jeżeli będziemy polecać jego usługi innym, na przykład na portalach społecznościowych. Dzięki temu możemy uzyskać zniżkę. Warto więc swoje postępy z walki o ładną figurę dokumentować właśnie na takich portalach.