Są chwile w życiu człowieka, że sam nie może poradzić sobie z narastającymi problemami i związanym z tym stresem. Potrzebna jest pomoc fachowca, który wskaże wyjście z problemu, lub odpowiednio zmotywuje do działania.

Pomoc psychologiczna potrzebna od zaraz

psychoterapeuta poznańGdy jesteśmy mocno skoncentrowani na codziennych działaniach i aktywnościach jak praca, dom, dzieci itd. to często nie zdajemy sobie sprawy z nagromadzanych, związanych z tym napięć. Wszystkie te dziedziny życia, są niesłychanie ważne i nie możemy ich zignorować, dlatego nasz organizm próbuje utrzymać równowagę, często zagłuszając sygnały, które mogą świadczyć o zbliżającym się kryzysie, lub co gorsza – kryzysie już trwającym. Tak było w moim przypadku. Byłem zupełnie nie świadomy jak dużo energii przeznaczam na zagłuszanie tychże sygnałów. Koło ratunkowe, dopiero rzucił znajomy psychoterapeuta poznań był jego miejscem wykonywania zawodu, więc czekały mnie dwugodzinne podróże, dwa razy w tygodniu. Jak później się okazało, było to warte każdej wydanej złotówki. Już po pierwszej sesji, odczułem taką ulgę z możliwości wyrzucenia wszystkiego z siebie, że do domu wracałem jak na skrzydłach. W domu, również nastały zmiany, każdy z domowników przyglądał mi się z zainteresowaniem, jakbym był jakąś inną i lepszą osobą. Rozwiązaniem moich narastających problemów psychofizycznych była rozmowa, która z każdą kolejną sesją, obnażała wszystkie moje zduszone głęboko emocje i potrzeby. Efektem tego, był całkowity nawrót radości, praktycznie ze wszystkiego, co posiadałem i do czego doszedłem. Radość która wprost wylewała się ze mnie, wpływała na całe otaczające mnie środowisko. Po niedługim czasie, w pracy zaproponowano mi wyższe stanowisko, a w domu, miałem coraz więcej wolnego czasu. Każdy chciał mi w czymś pomagać i być blisko mnie.

Zmiany były tak wielkie, że musiałem trochę o tym napisać i zachęcić do tego, aby nigdy się nie poddawać, a przede wszystkim poszukać odpowiedniej osoby do porozmawiania o tym co dawno nie wypowiedziane, źle wpływa na nasze życie, zdrowie i energię.