Szafy na broń nie zawsze są dobrze przystosowane do wymiarów niektórych karabinów, jakie mają być w niej przechowywane. Zdarza się dość często, iż broń myśliwska nie jest za dobrze zabezpieczona, właśnie z racji niekoniecznie dopasowanych rozmiarów mocowań, czy przestrzeni wewnętrznej sejfu.

Najlepiej zabezpieczone szafy pancerne na broń

idealna szafa pancerna na broń myśliwskąKoła myśliwskie i stowarzyszenia łowieckie często wybierają najtańsze modele szaf, przede wszystkim z racji chęci zaoszczędzenia funduszy. Nie jest to najlepsze wyjście, gdyż tanie szafy są z reguły słabo przystosowane do wymiarów broni myśliwskiej, a problem zabezpieczenia ma właśnie w nich najczęściej miejsce. Rozwiązaniem owego problemu jest idealna szafa pancerna na broń myśliwską, która posiada wypełnienie z antywstrząsowych pianek, mogących formować się pod wpływem temperatury w kształt przechowywanej w szafie broni. Taka szafa posiada wytrzymałość nowoczesnego sejfu na broń, aczkolwiek pasuje znacznie lepiej do wymiarów długiej broni myśliwskiej, strzelb czy karabinów, a jej pojemność jest na tyle duża iż może z powodzeniem pomieścić całą broń danego stowarzyszenia, i jeszcze mieć wolne miejsce na akcesoria czy amunicję. Szafy te nie są tak silnie zabezpieczone jak warianty przeznaczone do wojskowych magazynów broni, aczkolwiek w zupełności wystarczają do spełnienia potrzeb większości kół łowieckich.

Mają bardzo wygodne zamki, uproszczające dostanie się do zawartości szafy osobom upoważnionym do jej otwarcia, i nie przeszkadzają w szybkim ekwipowaniu drużyny łowieckiej przed wyjściem na polowanie. Mogą co prawda być uzupełnione o dodatkowe zabezpieczenia, choć takowe montowane są jedynie w tych szafach, w których przechowuje się najbardziej niestandardową broń, taką jak sztucery wielkokalibrowe.