Pełna oraz kompleksowa naprawa bloku silnika jest idealną alternatywą dla kupowania używanej jednostki napędowej. Wielu specjalistów twierdzi, że dużo bardziej opłacalne jest oddać układ napędowy do regeneracji niż kupować używany silnik którego historii nie znamy i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaki przebieg ma dana jednostka oraz czy jest w pełni sprawna. 

Blok – jeden z najważniejszych elementów silnika 

naprawa bloku w KrakowieOd kilku lat prowadzę serwis samochodowy który oferuje takie usługi jak: regeneracja bloku, planowanie głowicy, regeneracja głowicy, tulejowanie cylindrów. Każda jednostka spalinowa po pewnym czasie może zacząć pracować inaczej niż na samym początku i jest to jak najbardziej normalna rzecz. Wynika to oczywiście ze stałej eksploatacji. Kiedy w danym silniku zauważymy np inaczej pracujący blok wtedy idealnym rozwiązaniem jest zregenerowanie go. Naprawa bloku w Krakowie bo tutaj znajduje się moja firma oferowana i wykonywana jest przez wiele serwisów samochodowych. A tak upalne dni jak ostatnio znacząco wpływają na dużą rotację klientów w tego typu zakładach. Jednak tego typu usługi najczęściej wykonywane są zimą najczęściej przez nieuwagę kierowców. Najczęstszym błędem jest dolewanie złego płynu chłodzącego który nie posiada odporności na niskie temperatury zamarza jednocześnie rozsadzając blok. Wtedy taki silnik poddawany jest specjalistycznemu spawaniu. Usługa taka musi zostać wykonana bardzo dokładnie oraz przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Wybranie tej usługi często jest znacznie tańsze niż zakup nowego silnika którego zamontowanie nie jest tak prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. 

Reasumując jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy naszego silnika należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem w celu przeglądu jednostki napędowej. Każdy rodzaj silnika jest inny oraz inaczej pracuje. Jednak jeśli jakakolwiek naprawa jest możliwa jest to zawsze bardziej opłacalne niż kupno nowego silnika.