Kiedyś gdy ktoś szedł na prawo, wszyscy uważali go za wybitnie mądrą i inteligentną osobę. Dziś niestety trochę się to zmieniło, przez samo podejście tych studentów. Za bardzo chwalili się swoim kierunkiem, aż stało się to przedmiotem żartów i drwin. Jednak moim zdaniem jest to nadal jeden z najlepszych kierunków na studia.

Najprościej jest zostać radcą prawnym

radca prawnyMimo, że wymaga naprawdę oczytania, godzin przy książkach i nieprzespanych nocy, w efekcie końcowym się opłaca. Oczywiście jeśli uda nam się dostać do branży. Zrobienie aplikacji wcale nie jest łatwe, tak samo jak znalezienie pracy. Jednak do wytrwałych los zawsze się uśmiecha i moi znajomi są zadowoleni z drogi jaką obrali. Gdy idziemy na takie studia, musimy wiedzieć kim dokładnie chcemy być. Czy może marzy nam się radca prawny z Pruszcza Gdańskiego, albo po prostu prawnik. Po takim prawie oczywiście możemy dawać innym porady prawne, ale człowiek w końcu zawsze dąży do czegoś więcej. Najczęściej takim ludziom marzy się adwokat. Wydaje mi się, że głównie przekonuje ich na początku ta nazwa, ponieważ brzmi bardzo poważnie i budzi szacunek. Jednak tak naprawdę adwokaci, prawnicy i radcy prawni, zbyt dużo się między sobą nie różnią. Najważniejsze to po prostu dostać pracę. Mimo wszystko w jakim kierunku byśmy nie poszli, te lata edukacji nam się zwrócą. Ludzi wciąż potrzebują pomocy w związku z prawem. Nie zawsze są to poważne problemy. Może to być zwykła chęć stworzenia jakiejś umowy, wypowiedzenie mieszkania itp. Nie zawsze będą to sprawy o morderstwa, jak to bywa przedstawiane na kolorowym ekranie. Pracę taka osoba znajdzie w każdym mieście.

W takim jak Pruszcz Gdański, Bydgoszcz, a nawet Konin. Przeglądając serwisy internetowe z ofertami pracy, natrafiam na wiele tego typu ogłoszeń. Także jeśli szukamy pewnego kierunku, prawo może być dla nas.