Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zgromadziło dane, dzięki którym wiadomo, gdzie chrześcijanie są nadal prześladowani. Niektórzy myślą, że problem prześladowania chrześcijan skończył się wraz z II wojną światową.

Prześladowanie chrześcijan nie tylko krajach radykalnego islamu

tragiczne prześladowanie chrześcijanNic bardziej mylnego – od 1989 roku wiele się zmieniło, ale nadal w około 70 krajach na całym świecie chrześcijanie są prześladowani. Prześladowania chrześcijan mają oczywiście różny charakter. World Watch List to lista państw, w których dochodzi do prześladowania chrześcijan. Jest ona publikowana każdego roku przez organizację Open Doors. Wśród 10 państw, w których prześladowanie chrześcijan jest zdecydowanie największe, wyróżnia się: Koreę Północną, Iran, Arabię Saudyjską, Somalię, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos, Uzbekistan. Najgorsza sytuacja chrześcijan występuje w Korei Północnej. Panujący tam reżim zabrania tworzenia jakichkolwiek ugrupowań chrześcijańskich. Zachowania chrześcijańskie są karane nie tylko więzieniem i obozami koncentracyjnymi, ale również śmiercią. Źle dzieje się również w krajach islamskich, w których panują przekonania radykalne. Radykałowie islamscy zakazują jakichkolwiek przejawów chrześcijaństwa czy innych religii na ich terytorium. Takie tragiczne prześladowanie chrześcijan ma miejsce przede wszystkim w Iranie i Arabii Saudyjskiej. W krajach islamskich radykalistów chrześcijanie nie mają prawa się gromadzić w jakichkolwiek budynkach wspólnie (na wspólne modlitwy) – budowanie kościoła jest całkowicie zakazane.

Chrześcijan kara się więzieniem, chłostą lub w wielu niestety przypadkach również śmiercią przez kamienowanie. Wcale nie lepsza sytuacja ma miejsce w Somalii, czyli kraju afrykańskim, który również opanowany jest przez radykalnych islamistów. Ta sytuacja nie zmienia się od lat.