Zdarza się, że pacjent musi skorzystać z usług protetycznych. Nie da się ukryć, że najczęściej pacjentami protetyków są osoby starsze, które chcą zainwestować w protezy całych łuków zębowych. Zdarza się też, że osoby młodsze korzystają z usług gabinetów protetycznych – ząb może się przecież złamać, skruszyć, pęknąć, a wtedy potrzebna jest pomoc.

Protezy akrylowe, bezklamrowe i naprawa protez

protetyka toruńDo zniszczenia zębów bardzo często dochodzi w czasie wypadków komunikacyjnych. Na szczęście zęby można odbudować. Dobry protetyk jest w stanie zrobić taką protezę, która będzie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Protezy można podzielić ogólnie na całkowite oraz częściowe. Całkowite protezy to całe łuki zębowe. Jeśli chodzi o protezy częściowe to może to być kilka zębów lub nawet jeden ząb, zamiast którego wstawia się implant stomatologiczny. Taka protetyka toruń zajmuje się wykonywaniem protez zębowych z różnych materiałów. Im solidniejszy materiał, tym droższa proteza. Jeśli chodzi o protezy częściowe, to kolorystycznie muszą one zostać wykonane tak, by wyglądały jak reszta zębów. Chodzi o to, by proteza nie wyróżniała się na tle naturalnych zębów, bo wtedy będzie łatwa do zauważenia. Protetycy zajmują się również koronami oraz mostami porcelanowymi. Takie protezy są naprawdę bardzo wytrzymałe. Istnieją nawet protezy bezklamrowe, które opiera się albo na zamkach albo na zatrzaskach.

Bardzo często wykonywane są protezy akrylowe – te również można podzielić na częściowe i całkowite. Akryl jest najtańszym materiałem, dlatego wiele ludzi się na niego decyduje. Protetycy zajmują się również naprawianiem protez. Może dojść np. do pęknięcia protezy. Wtedy nie trzeba wymieniać jej na nową – wystarczy ją naprawić. Możliwe jest również wykonanie podścielenia protezy stomatologicznej.