kosze uliczne

Zacznę od tego, że mieszkam w jednym z większych miast naszego jakże pięknego kraju, jakim jest Polska. W tym moim mieście ostatnio został wprowadzony projekt Rady Miasta, a mianowicie projekt ” czyste miasto „.

Nowoczesne kosze uliczne na każdym rogu miasta

kosze uliczneProjekt ten polega na tym, że miasto postanowiło zadbać o to, żeby było w mieście czysto i przez to również i przyjemniej. Praktycznie przy każdym parku, na każdej drodze spacerowej ustawione są przeróżnego rodzaju pojemniki na psie odchody, tak żeby każdy posiadacz zwierząt mógł z łatwością posprzątać po swoim zwierzaku. Właśnie to muszę powiedzieć, że do tej pory było ogromną zmorą naszego miasta, ponieważ ludzie nie sprzątali po swoich zwierzętach, wskutek czego po prostu, jak się domyślacie można było wejść w każdym miejscu w zwierzęcą ” niespodziankę „. Również miasto ustawiło praktycznie w każdym miejscu wielkie kosze metalowe, tak żeby wszyscy mogli wrzucać odpadki, a nie zaśmiecać ulic. Dotychczas praktycznie na całe miasto były dwa małe i nowoczesne kosze uliczne, które były opróżniane praktycznie raz w tygodniu, także jak możecie się domyślać wszędzie przez to było pełno śmieci, co wyglądało po prostu fatalnie. Teraz na szczęście jest dużo koszy, gdzie można śmieci wyrzucać, także już nie ma problemu ze wszechobecnymi na każdej ulicy śmieciami. Również miasto w każdej znajdującej się w naszym mieście galerii poustawiało duże pojemniki na leki przeterminowane, tak żeby ludzie mogli wrzucać do niego przeterminowane leki. Właśnie do tej pory był problem z tym, ponieważ takich właśnie pojemników nie było.

W całym mieście tylko chyba w dwóch aptekach były takie właśnie pojemniki, co nie powiem było naprawdę ogromnym problemem. Cieszę się jednakże, że miasto postanowiło coś z tym zrobić i stworzyło warunki umożliwiające dbanie o czystość.