Pracuję jako młodszy bibliotekarz w bibliotece publicznej w Krakowie. Mimo, że nasza biblioteka nie jest duża to staramy się by można było u nas znaleźć bardzo dużo różnych książek, szczególnie tych dla najmłodszych. Bardzo też dbamy o to by w bibliotece odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Do tego potrzebny nam był ekran i projektor.

Szukaliśmy profesjonalnej usługi montażu ekranu

montaż ekranu krakówJakiś czas temu zdecydowaliśmy się wymienić projektor i ekran, który mieliśmy w sali multimedialnej w bibliotece. Chciałyśmy żeby ekran był zamontowany na suficie i to z niego się wysuwał. W naszej bibliotece pracują same kobiety, więc nie za bardzo znamy się na sprawach związanych z elektroniką, a tym bardziej z jej montażem. Nie miałyśmy innego wyjścia niż wpisanie w przeglądarkę frazy „montaż ekranu Kraków” i liczyć na szczęście, które sprawi, że uda nam się znaleźć jakichś dobrych profesjonalistów. Na szczęście udało znaleźć nam się dobrą firmę, która pomogła wybrać nam dobry projektor i ekran w korzystnej cenie. Niestety budżet biblioteki nie jest zbyt duży. Koszt montażu również nie był bardzo wysoki, co bardzo nas wszystkie ucieszyło. Ekran, tak jak chciałyśmy wysuwa się z góry. Dzięki temu na ścianie mamy powieszone obrazy, które są zasłaniane tylko kiedy nadejdzie taka potrzeba. Jakość obrazu wyświetlana na ekranie jest bardzo dobra.

Ekran oraz projektor sprawdzają się naprawdę dobrze. Często w bibliotece organizujemy dla dzieci pokazy np. filmów dla dzieci, w szczególności latem i w ferie. Dzieciom bardzo podobają się filmy, które dla nich wybieramy. Jakość wyświetlanego obrazu jest naprawdę dobra. W czasie innych zajęć ekran również bardzo się przydaje. Ostatnio używał go Rzecznik Praw Konsumenta, który miał u nas pogadankę.