Nigdy nie lubiłam sztampowych klasycznych wnętrz. Większość wybiera bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Ściany są kremowe lub beżowe, na podłodze są drewnopodobne panele, a meble też nie mają się niczym wyróżniać. Ja lubię designerskie produkty najlepszej jakości, jakich nie ma nikt inny.

Równe docinanie cegły

cięcie cegłyKiedy zatem kupiłam mieszkanie to chciałam je urządzić w sposób oryginalny. Szczególną uwagę poświęciłam na wystrój salonu, jako pomieszczeniu najbardziej reprezentatywnym i często użytkowanym. Postawiłam na styl loftowy. Kupiłam lampy z metalowym, ażurowym abażurem, meble w wyrazistych kolorach tak by kontrastowały zresztą. Potrzebna była mi też cegła czerwona do obłożenia jednej ze ścian przy telewizorze. Znalazłam dobry sklep w którym mogłam kupić cegły na metry kwadratowe, bo na sztuki nie sprzedawali. Przez to miałam mały problem. Musiałam przecinać cegły, tak by nie było pustej przestrzeni na ścianie, a całe cegły by się nie zmieściły. Nie miałam jednak odpowiedniego sprzętu. Cegła jest twarda, gruba, a jednocześnie miałam obawy czy się nie pokruszy. Uznałam, że cięcie cegły to zadanie dla profesjonalistów. Obdzwoniłam różne firmy budowlane i remontowe aż trafiłam na taką, która miała odpowiedni sprzęt i mogłam mi dociąć cegły na miejscu. Umówiłam się z nimi następnego dnia rano. Wtedy miałabym wszystko dobrze docięte i mogłabym skończyć układanie cegły na ścianie. Na szczęście równe przycinanie cegły nie zajęło dużo czasu i nie było też drogie.

Precyzyjne cięcie czerwonej cegły nie jest łatwe i nie da się tego zrobić bez dobrej maszyny tnącej i znajomości materiału. Fachowcy dotną cegłę idealnie, tak by jej nie zniszczyć. Lepiej jest się poradzić kogoś kto się zna na rzeczy niż męczyć się samodzielnie z przecinaniem grubej cegły.