Specjalne zbiorniki modułowe znajdują swoje zastosowanie w przechowywaniu ścieków, wody pitnej, czy opadowej. Sprawdzają się również jako zbiorniki PPOŻ czy też zbiorniki na gnojowicę. Zastosowanie zbiorników do gromadzenia wody opadowej jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i ekologicznym.
Zastosowanie zbiorników modułowych
Do magazynowania różnego cieczy wykorzystywany jest modułowy zbiornik który pomieści nawet do kilku tysięcy metrów sześciennych substancji. Zbiornik zbudowany jest z różnych segmentów i można go dowolnie rozbudowywać. Tego rodzaju zbiorniki buduje się znacznie szybciej, niż takie tradycyjne z betonu. Dzięki specjalnej konstrukcji można umieścić w zbiorniku różne urządzenia, które będą przydatne do kontroli zawartej w nim cieczy. Modułowa konstrukcja zapewnia swobodną przebudowę zbiornika wedle potrzeb oraz możliwość powiększania go. Materiał, z którego wykonany jest zbiornik, zatem można poddać go recyklingowi, kiedy przestanie już być potrzebny. Zbiorniki modułowe można bez problemu składać oraz ponownie rozkładać w innym miejscu. Zbiorniki są również łatwe w czyszczeniu oraz wytrzymałe. Możliwe jest zastosowanie specjalnych przegród, które będą tworzyły w zbiorniku komory. Komory mogą posiadać włazy lub otwory technologiczne. Polecane zbiorniki spełniają wszelkie wymagane normy budowlane, zatem stawianie ich jest całkowicie bezpieczne i zgodne z wymogami prawa.
Materiałem, z którego wykonuje się zbiorniki modułowe jest stal nierdzewna wysokiej jakości, która odporna jest nawet na bardzo żrące substancje. Bardzo często tego rodzaju zbiorniki wykorzystywane są w oczyszczalniach ścieków, gdzie środowisko ścieków jest bardzo agresywne. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie zbiornika w gospodarstwach, aby gromadzić deszczówkę.