starówka w toruniu

Kiedy byłam mała zawsze uwielbiałam patrzeć w gwiazdy. Gdy mój tato tłumaczył mi czym one są w rzeczywistości, że na niebie widzę te, które towarzyszyły Ramzesowi w starożytnym Egipcie nie mogłam tego pojąć.

Starówka w Toruniu to świetne miejsce na planetarium

starówka w toruniuPrzecież to było setki lat temu a ja ja widzę tu i teraz. Tata w bardzo ciekawy sposób opowiadał mi o gwiazdach. Postanowiłam więc, że gdy będę już dorosła będę wiedziała o tych ciałach niebieskich tyle co on albo jeszcze więcej. Na miejsce swoich studiów wybrałam Toruń. Kierował mną przede wszystkim fakt, że tamtejszy uniwersytet posiadał świetną bazę dydaktyczną a także specjalistów, którzy z zaangażowaniem opowiadali o kosmicznych zagadnieniach. Miejsce przez które często przechodziłam to starówka. Mój wydział fizyki i astronomii mieścił się właśnie w okolicach i często widziałam jak ludzie biegają do pracy nie zwracając nawet uwagi na to jakie piękne niebo się nad nimi znajduje. Starówka w Toruniu była idealnym miejscem do oglądania różnego rodzaju ciał niebieskich – wieża widokowa sprawiała wrażenie, że jest się bliżej chmur. Kiedy studiowałam kluby nocne w Toruniu w ogóle mnie nie interesowały – byłam bardzo mocno nastawiona na to, że chcę pracować w jednym z najlepszych obserwatoriów astronomicznych pod Toruniem bądź w miejscowym planetarium. Jak się okazało są ciekawe miejsca w Toruniu, gdzie można obserwować ciała niebieskie. Na chwilę obecną pracuję w planetarium. Starówka to idealna lokalizacja dla takiego miejsca. Mamy mnóstwo grup wycieczkowych, dzieciaków którzy także zafascynowani są przestrzeniami kosmicznymi.

Kto wie, może wśród nich jest drugi Mikołaj Kopernik i odkryje coś nowego na naszym układzie słonecznym? Staram się oddać im moją wiedzę i zainteresować ich kosmosem jak mój tata zainteresował mnie.

Więcej informacji na http://sbctorun.pl