dachy

W zeszłym roku zatrudniłem się w dużym przedsiębiorstwie budowlanym. Nie miałem żadnego doświadczenia jako budowlaniec. Firma jednak dopiero wchodziła na mazowiecki rynek i była bardzo elastyczna jeśli chodzi o pracowników.

Dachy z Grójca są skomplikowane

dachyTak naprawdę potrzebowali wszystkich i byli skłonni zainwestować w nasze przygotowanie zawodowe niż czekać aż skompletują zespół złożony z samych doświadczonych fachowców. Firma była bardzo nowoczesna, szczególnie było to widoczne w sposobie organizowania naszej pracy. Każdy z nas został przydzielony do jednej sekcji i mieliśmy szkolić się w niej tak długo aż dojdziemy do perfekcji, dopiero wtedy była możliwość przeniesienia do kolejnej sekcji w celu dalszej nauki. Oczywiście w każdym zespole był jeden doświadczony profesjonalista, który czuwał nad całą naszą pracą. Ja zostałem przydzielony do dachów. Z początku się ucieszyłem, ponieważ wydawało mi się, że dachy to najmniej popularna branża. Miałem nadzieję, że nie będę miał wiele pracy ani że nie będzie wiele do nauki. Bardzo mocno się przeliczyłem ponieważ dachy grójec to szalenie skomplikowane i złożone zagadnienie. Istnieje zarówno wiele rodzajów konstrukcji nośnych jak i pokryć dachowych. Opanować wiedzę z tak obszernego tematu nie było łatwe. Jeszcze trudniej było wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Kładliśmy dachy w całym regionie, najczęściej pracowałem w Grójcu, często odwiedzałem też Otwock i Warkę. Pracy zawsze było szalenie dużo jednak nigdy się z nią przesadnie nie spieszyliśmy. W naszej firmie najważniejsza jest jakość i cała nasza praca skupiona jest właśnie na tym.

Chociaż na początku było mi bardzo trudno przyzwyczaić się do tych wszystkich teoretycznych i praktycznych szkoleń to jednak teraz doskonale rozumiem jak ważne one były. Dopiero teraz, po roku pracy, zaczynam naprawdę czuć się pewnie w tej tematyce a i tak wiem, że przede mną jeszcze wiele nauki.