dzianina

Nie powiem, żeby mój zawód miał jakąś szczególnie rozbudowaną historię. Raczej jest to proste i niewiele się zmieniło od dziesięcioleci.

Producent dzianina – trudne początki

dzianinaOczywiście na samym początku profesjonalny producent dzianin wyglądał tak samo jak jakikolwiek inny kapitalista – patrzył wyłącznie na zyski, wykorzystywał ludzi i wszystko przeliczał na pieniądze. Teraz się to oczywiście na szczęście zmieniło, ale fakt faktem, że długi czas tak właśnie wyglądał ten biznes. Odkąd produkujemy wysokiej jakości prześcieradła Jersey dbamy również o to, by pracownicy którzy je produkują też byli zadowoleni ze swojej pracy.
W końcu co nam po tym, że raz czy dwa kogoś wykorzystamy i będziemy mieli większy zysk, jak w dłuższej perspektywie rozejdzie się o nas negatywna opinia na rynku i ani nikt nie będzie chciał u nas pracować, ani tym bardziej kupować naszych produktów. Odkąd Internet jest taki powszechny ludzie bardzo szybko dowiadują się o wszystkich nieuczciwych firmach i nie chcą wcale ich wspierać. To bardzo dobre i pozytywne zjawisko. Była jedna firma która produkowała po prostu cudowne prześcieradła frotte, ale rozniosła się wiadomość o tym, jak fatalnie traktują pracowników i ludzie autentycznie przestali u nich kupować. Dlatego należy dbać o swoich pracowników i dobre imię firmy. Oczywiście należy to robić chociażby ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości, ale jeśli ktoś jest tego pozbawiony, to jak najbardziej powinien mieć świadomość, że jakiekolwiek kombinacje i wykorzystywanie pracowników prędzej czy później odbije się negatywnie na dochodach i zyskach.

Przykre, że niektórzy ludzie myślą tylko i wyłącznie w ten sposób, ale dobrze, że w ogóle istnieje na nich jakikolwiek bat. W końcu żadna firma która nie gra uczciwie nie będzie utrzymywać się na naszym rynku wiecznie.